Jaka Blažič je takole začel eno izmed slovenskih akcij. Foto: Aleš Fevžer
Gladka zmaga Slovenije nad Gruzijo
Steve Nash: V Ligi NBA nisem nikoli zabil

Selektor Jure Zdovc je določil, da proti Gruziji (seveda poleg Gorana Dragića in Erazma Lorbka) ne bodo zaigrali še Tomaž Bolčina, Zoran Dragić in Mitja Nikolić.

Prva četrtina je bila izenačena, prav v zadnji sekundi je Jure Balažič zadel trojko za vodstvo s 23:17. V drugem delu so Slovenci povsem zagospodarili na igrišču. Čvrsta obramba je ustavila gruzijske napade, na drugi strani pa so Slovenci polnili koš z vseh položajev.

Slovenija je naredila delni izid 17:0, tako da je semafor v 17. minuti po košu Alena Omića kazal 40:17. Varovanci Jureta Zdovca so drugo četrtino dobili kar z 21:2. Polčas se je končal s 44:19.

Najvišja slovenska prednost +31
V drugem polčasu je Slovenija, ki je zadela kar 15 trojk, zanesljivo držala visoko prednost, ki je v 23. minuti po trojki Jake Blažiča narasla na +31 (55:24). Srečanje je bilo tako rekoč odločeno, Gruzincem pa je do konca uspelo le malenkostno ublažiti poraz. Pri Sloveniji je bil najučinkovitejši Balažič, ki je dosegel 23 točk (met za tri 5/6, za dve 2/2). Klemen Prepelič jih je dodal 14. Slovenija bo za konec Pokala Adecco v soboto v Rogaški Slatini igrala še z Ukrajino.

Zdovc: Predobro smo igrali v napadu
"Najtežje je igrati tekme, na katerih hitro narediš visoko razliko. Težko je fante nato prepričati, da vseh štirideset minut vztrajajo v istem ritmu. Zato smo v drugem polčasu nekoliko padli in se nato vrteli okoli tiste razlike, ki smo jo naredili v drugi četrtini. Odkrito povedano, v napadu smo igrali predobro, zadevali smo z vseh položajev, v obrambi pa smo imeli priložnost preizkusiti tri različice, čeprav ene sploh nismo trenirali. Vsekakor moramo biti zadovoljni s tem, kar smo do zdaj pokazali,"
je po tekmi dejal slovenski selektor Zdovc.

V četrtek je Slovenija po kar spodbudni igri Kanado premagala z 92:80. Najboljši strelec je bil kapetan Domen Lorbek z 19 točkami.