Lakersi so se s porazom proti Seattlu še bolj oddaljili od končnice.

Več prostora je bilo za Raša Nesteroviča, ki je dosegel 13 točk. Še bolj je svojo minutažo izkoristil Beno Udrih. V 20 minutah je prispeval 15 točk.

"Gre za poškodbo gležnja na isti nogo kot pred 14 dnevi, le da je tokrat huje," je pojasnil trener San Antonia Greg Poppovich. Po prvih napovedih naj bi Duncan zagotovo izpustil prihodnji dve tekmi.

Lastnik Pistonsov Bill Davidson se je prikupil vsem ljubiteljem košarke, saj je nemudoma ponudil svoje zasebno letalo, da so lahko Duncana odpeljali v Texas. "Na tekmi vsak poskuša premagati vsakogar, nobeden pa noče, da se zgodijo stvari, kot so se zgodile Timu. Zelo smo bili prevzeti nad dejanjem lastnika Detoroita," je nadaljeval Poppovich.

Brez najboljšega strelca Raya Allena je po prvi četrtini ostal Seattle, a kljub temu premagal Lakerse (102:100), za katere ni igral Sašo Vujačič.

V Torontu je bil odličen LeBron James, ki pa ni mogel preprečiti poraza Clevelanda proti Torontu (105:98). V petek je James proti Sixersom metal iz igre le 3-20, tokrat pa 18-36 in dal 56 točk.

Tekme 20. marca:
TORONTO - CLEVELAND 105:98
Rose 30, Marshall 24 in 10 skokov, Alston 16; James 56 (18:36 iz igre) in 10 skokov. James je postal najmlajši igralec, ki je dosegel več kot 50 točk.

DETROIT - SAN ANTONIO 110:101
Billups 25, Prince 22; Brown 18, Udrih 15, 3 skoki, 2 podaji, Nesterovič 13 in 6 skokov. Že po 2 minutah je zaradi poškodbe gležnja parket zapustil Duncan.

INDIANA - NEW JERSEY 85:94
Jackson 21, Johnson 18; Carter 39 in 11 skokov, Krstić 18, Kidd 14, 12 skokov in 7 podaj.

MEMPHIS - PHOENIX 91:97
Battier 20, Wright 19; Johnson 28, Marion 14 in 16 skokov, Nash po 13 točk in podaj. Sunsi so tretje moštvo, ki si je že zagotovilo nastop v končnici.

MINNESOTA - HOUSTON 94:86
Garnett 30 in 17 skokov, Szczerbiak 20, Cassell 18; Ming 21, McGrady 15. Volkovi so vodili vso tekmo, največ za 23.

DENVER - MILWAUKEE 114:103
A. Miller 22, Martin 19, Anthony 15; Mason 24, Redd 23. Denver je zmagal na 11 od zadnjih 12 tekmah.

SACRAMENTO - GOLDEN STATE 94:104
Bibby 24, Songaila in Evans po 15; Murphy 29 in 14 skokov, Čabarkapa 17. Bojevniki so drugič v štirih dneh premagali Sacramento.

LA LAKERS - SEATTLE 100:102
Bryant 30, Butler 29, Vujačič ni igral; Lewis 27 in 11 skokov, Murray 25, Daniels 13. Allen (Seattle) se je na seznamu poškodovanih po prvi četrtini pridružil Jamesu in Fortsonu.