Košarkarji Sixta Primorske so bili uspešni tudi na gostovanju v Rogaški Slatini. Foto: Sixt Primorska/Jurij Kodrun

Koprska ekipa se je morala zelo potruditi, da je ohranila popoln izkupiček. Dvoboj je bil izjemno izenačen, v odločilnih trenutkih pa so bili "tigri" srečnejši. Rogaška je vodila z 72:70 in 74:72, gostje pa so po košu Lancea Harrisa in enem zadetem prostem metu Marijana Čakaruna postavili končni izid. Na drugi strani je Miha Vašl zgrešil trojko.

Za domače je Obrad Tomić dosegel 16 točk, pri zmagovalcih pa sta bila najučinkovitejša Harris s 25 in Marko Jagodić Kuridža s 24 točkami. V naslednjem krogu bo 19. decembra Rogaška gostila Lovćen 1947 Cetinje, Sixt Primorska pa bo gostovala pri Sutjeski.

Lapornik v finišu neustavljiv
V 9. krogu Lige Nove KBM je Krka v Laškem s 85:93 ugnala Zlatorog. Dino Cinac je bil z 22 točkami in 11 skoki statistično najboljši igralec tekme, a še večji se zdi prispevek Lapornika (19 točk): še dve minuti in pol pred koncem je Zlatorog vodil z 82:80, toda nato je Lapornik v manj kot minuti in pol zrežiral preobrat, saj je ob delnem izidu 3:10 dosegel prav vseh deset Krkinih točk (od tega dve trojki), tako da je Krka v zadnjo minuto vstopila s prednostjo 85:90.