Dekleta smo stopila skupaj in verjela v zmago. Ne zavedamo se še, kaj nam je uspelo, saj nam je finalni turnir pobral ogromno moči.

Rebeka Abramović, najkoristnejša igralka zaključnega turnirja
Izjemna predstava Abramovićeve za naslov Triglava

Celjanke, ki so od leta 2005 le trikrat prepustile pokalno lovoriko tekmicam - 2011 Kranjski Gori ter 2014 in 2018 Triglavu, ostajajo pri dvanajstih pokalnih naslovih.

Triglavanke, ki so bile letos dvakrat blizu zmage proti Celjankam, so tretjič le slavile. Najbolj zaslužna za uspeh triglavank je Rebeka Abramović, ki je v finalu dosegla 30 točk. Z odlično igro si je prislužila tudi naziv najboljše igralke zaključnega turnirja.
Varovanke nekdanjega košarkarja Ernesta Novaka so bile večji del tekme v prednosti, ob polčasu so imele točko prednosti, pred zadnjo četrtino pa so prednost še povišale (62:55).

V zadnjih desetih minutah igre so bolje zaigrale varovanke Damirja Grgića, ki so z delnim izidom 6:0 ujele nasprotnice (62:61). Strelski mrk triglavank je po šestih minutah igre prekinila Abramovićeva, ki pa je bila le polovično uspešna s črte prostih metov (63:61). Sledila je izenačena igra, po trojki Ive Slonjšak je ekipi ločila le še točka (67:66).

Celjanke so usodno napako naredile slabo minuto pred koncem, ko je Oderah Chidom dobila tehnično napako. Zmago triglavank pa je 20 sekund pred koncem potrdila Abramovićeva (71:66).

Izjave po tekmi
Ernest Novak, trener Triglava: "Rad bi čestital dekletom za borbenost in energijo, ki so jo vnesle v današnjo tekmo. Na trenutke smo imeli malo krize, vendar se nikoli nismo vdali. Vsa čast dekletom, da so zdržala do konca. Čestitke tudi vsem ostalim v klubu, ki so organizirali ta finalni turnir. Zelo sem zadovoljen. To lovoriko smo si zaslužili."

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje: "Čestitam ekipi Triglava za zasluženo zmago in osvojeno lovoriko. Danes so bili veliko boljša ekipa. Bolj so si želeli te zmage, kar kaže tudi razmerje v skoku. Enostavno nismo imeli rešitve za odlično Abramovićevo, ki je danes pokazala iz kakšnega testa je. Čestitam tudi svojim igralkam za drugo mesto in upam, da smo se vsi skupaj naučili nekaj iz te tekme. Naredili bomo vse, da se ekipi Triglava oddolžimo z osvojitvijo naslova državnega prvaka."