LeBron James in Carmelo Anthony sta uprizorila pravi spektakel v Quicken Loans Areni. Foto: Reuters
Saša Vujačič, Paul Pierce
Saša Vujačič je pospešil igro Lakersov v zadnji četrtini. V 14 minutah je dosegel šest točk. Foto: EPA
Ron Artest, Andrew Bynum, Kevin Garnett
Andrew Bynum je dosegel 14 točk in 9 skokov. Foto: EPA
Saša Vujačič
Saša Vujačič je obračun z Bostonom končal s 6 točkami, 4 skoki in dvema podajama. Foto: Reuters
Chris Brown (drugi z leve)
Tekmo si je ogledal tudi pevec Chris Brown (drugi z leve). Foto: EPA

LeBron James je dosegel 43 točk, 15 podaj in 13 skokov, a Carmelo Anthony se je smejal zadnji. 1,9 sekunde pred koncem podaljška je zadel odločilni met prek Jamesa in s tem končal serijo 13 zaporednih zmag Cavaliersov, ki niso izgubili vse od 14. januarja v Salt Lake Cityju. LeBron je prvi igralec, ki je dosegel najmanj 40 točk, 15 podaj in 13 skokov na tekmi Lige NBA po Oscarju Robertsonu, ki mu je to uspelo 13. februarja 1962.

Billups v rednem delu zgrešil, v podaljšku zadel
Anthony se je razigral že ob koncu uvodne četrtine, ko so Nuggetsi s serijo 9:0 povedli z 31:21. Gostitelji so se vrnili v igro na začetku drugega polčasa, ko je veteran Shaquille O'Neal prispeval 6 točk in izenačil (62:62). Tretjo četrtino so Cavsi dobili s 35:23. V zadnjih 12 minutah sta pravi šov uprizorila Anthony in James, ki sta navduševala z dih jemajočami potezami. 57 sekund pred koncem je ''Melo'' položil za 103:106, a je LeBron takoj odgovoril s trojko. Chauncey Billups je izgubil žogo, nato pa v zadnjem napadu na tekmi še zgrešil z razdalje.

V podaljšku je naravnal roko, po podaji Anthonyja je minuto in 17 sekund zadel izza črte z leve strani. Anthony Parker je zadel dva prosta meta, po zgrešenem metu Kenyona Martina pa je LeBron ob šesti osebni napaki Neneja Hilaria s košem in dodatnem prostem metu izenačil (116:116). Po košu Anthonyja so imeli Cavsi še zadnjo priložnost, a je Jamesu spodrsnilo, potem pa je iz nemogočega položaja zgrešil trojko.

Bo Jamison zaigral že v petek?
Cleveland ima še vedno najmanj porazov v ligi, v petek v Charlottu pa trener Mike Brown že računa na Antawna Jamisona (tokrat je sedel na tribuni), ki je v menjavi igralcev prišel iz Washingtona. To naj bi bil še zadnji manjkajoči del v mozaiku. Generalni menedžer Danny Ferry je na novinarski konferenci dejal, da bi bilo vse, razen naslova v letošnji sezoni, popolno razočaranje.

''To je bila velika zmaga tudi za našega trenerja. Mi igramo zanj, vsi vemo, da mu je zelo težko. Vse skupaj imamo v glavah tudi na tekmi,'' je povedal Anthony. Trener Nuggetsov George Karl ima raka v grlu, zdravniki pa so optimistični.

Celticsi vodili večje del tekme
Boston je v Staples Centru začel odlično. Rajon Rondo je dosegel šest točk, razigran je bil tudi Ray Allen, ki je v svojem slogu zadel trojko (2:11). Celticsi so vodili s 30:20, potem pa je Lakersom uspel delni izid 14:2, ko je Doc Rivers v igro poslal rezerviste. Ob vrnitvi prve peterke so gostje znova prevzeli pobudo in na odmor odšeli s prednostjo petih točko (48:53).

Vujačič začel preobrat
Sijajni Allen (24 točk, 4/6 za tri) je z dvema trojkama na začetku drugega polčasa poskrbel za vodstvo Bostona s 64:53. Na začetku zadnje četrtine je vse kazalo na lahko zmago Celticsov (71:80), potem pa je Saša Vujačič (6 točk) z dvema polaganjema začel serijo Lakersov. Lamar Odom je s trojko dvignil Staples Center na noge (80:80). Vujačič je zadel še z desne strani, nato pa je Andrew Bynum zabil za 84:80.

V končnici je manjkal Kobe
Lakersi so nato 5 minut ostali brez točke, Kendrick Perkins je s petimi zaporednimi točkami poskrbel za preobrat. Odom je dosegel zadnji koš na srečanju dve minuti in 24 sekund pred koncem. Paul Pierce je zgrešil polaganje pet sekund pred koncem, Odom je potegnil v protinapad, a je trener Phil Jackson vzel minuto odmora. Ostalo je še 2,2 sekundi, veteran Derek Fisher pa ni vrgel niti do obroča.

Robinson nova okrepitev Bostona
Lakersi so se odlično upirali Celticsom brez najbolj koristnega igralca lanskega finala Bryanta, ki je zaradi zvitega gležnja izpustil že peto tekmo zapored. Prve štiri so Jezerniki gladko dobili. Celticsi so na turneji po Zahodu slavili drugič zapored, sledita še težki tekmi v Portlandu in Denverju. Trener Rivers se veseli prihoda Nata Robinsona iz New Yorka. Trikratni šampion zabijanja naj bi izboljšal povprečno klop Bostona, v Madison Square Garden se seli Eddie House.

''Obe ekipi sta odlično igrali v obrambi, napad nam v zadnji četrtini ni stekel, ta zmaga nam bo prišla zelo prav. Vesel sem, da ostajam v Bostonu, veliko se je govorilo o možnosti menjave,'' je dejal Allen, ki mu letos met nikakor ni stekel, tokrat pa je bil zelo sproščen, saj ostaja pri Keltih.

Tekmi 18. februarja:
CLEVELAND - DENVER 116:118 (po podaljšku)
James 43, 13 skokov in 15 podaj, O'Neal 18; Anthony 40, Martin (17 skokov) in Billups po 18.

LA LAKERS - BOSTON 86:87
Gasol 22, Artest 15 ... Vujačič 6 (3/6 iz igre), 4 skoki in 2 podaji v 14 minutah; Allen 24, Rondo 14 in 11 podaj, Perkins (14 skokov) in Garnett po 13.