Luka Dončić je bil s statističnim indeksom 30 najboljši igralec tekme. Foto: EPA

Dončić je bil na parketu nekaj manj kot 25 minut in ni izgubil žoge. Ob sedmem zaporednem slavju kraljevega kluba je dosegel največ točk za goste. Na začetku zadnje četrtine je poskrbel tudi za najlepšo potezo tekme, ko si je po prodoru pod koš za hrbtom podal med nogama in dosegel atraktiven koš.
Po prvem polčasu je Real vodil s 36:39, na začetku drugega pa je prednost narasla na 36:46 in še nekajkrat znašala deset točk. Sredi zadnje četrtine so Madridčani ušli na 62:74 in dokončno odločili tekmo.

Jaka Blažič je pri gostiteljih igral le slabi dve minuti, njegova statistika je ostala prazna.
Real, ki je proti Baskonii predtem trikrat zapored klonil, je prevzel vodstvo na lestvici, saj je do tega kroga vodilni CSKA Moskva v četrtek s 77:71 izgubil pri Fenerbahčeju. Košarkarji iz Vitorie so na drugi strani v krizi, saj so bili poraženi na štirih od zadnjih petih tekem.
V Beogradu je Anadolu Efes s 86:72 premagal Crveno zvezdo in ji zadal prvi poraz po rekordnih sedmih zaporednih zmagah. Zvezda je zelo slabo metala trojke (3/16).

21. krog, petkove tekme:
GALATASARAY - PANATHINAIKOS
79:84 (24:18, 16:25, 24:25, 15:16)
Pleiss 15; James 18, Singleton in Feldeine po 15.

BASKONIA - REAL MADRID
71:79 (15:16, 21:23, 16:20, 19:20)
Beaubois 20, Hanga 12 ... Blažič brez točk v 2 minutah; Dončić 16 (3/6 za dve, 2/4 za tri, 4/4 prosti meti), 9 skokov in 6 podaj v 25 minutah.