Beno Udrih se je z Detroitom veselil zmage nad New Yorkom. Foto: AP
Saša Vujačić
Saša Vujačić je s Knicksi na tretji tekmi drugič okusil grenkobo poraza v letošnji sezoni. Foto: Reuters
Goran Dragić
Goran Dragić je bil najboljši strelec Miamija ob zmagi nad Sacramentom. Foto: Reuters

Udrih, ki je pred začetkom sezone v Michigan pripotoval iz Miamija, je na parketu odigral 16 minut, v katerih je z metom iz igre 3/9 zbral 6 točk. Na drugi strani je glavni trener Knicksov Jeff Hornacek Vujačiću namenil pet minuti igralnega časa, v katerih je Mariborčan dvakrat vrgel na koš, zadel je enkrat (2 točki).

Za Detroit je bila to tretja zaporedna zmaga, ki so si jo zagotovili z dobro obrambno igro v prvem polčasu, tudi v zadnji četrtini, v kateri so gostje z Madison Square Gardna dosegli le 10 točk. Zadnjič so žogo skozi obroč spravili slabih šest minut pred koncem, ko je zadel Derrick Rose.

Van Gundy zadovoljen z obrambno igro
Detroit, ki je igral brez prvega organizatorja igre Reggieja Jacksona, je tekmo začel solidno, ob polčasu je vodil s 64:55. V nadaljevanju se je gostiteljem ustavilo v napadu, New York je imel priložnost, da zaostanek ob izidu 94:89 zmanjša na -3, a je Lance Thomas zgrešil s polrazdalje. Sledila sta zadeta prosta meta Marcusa Morrisa in trojka Kentaviousa Caldwell-Popa, prek katerih so Pistonsi ubežali na dvoštevilčno prednost, ki so jo zadržali do konca. "Mislim, da je bila naša obramba v prvem polčasu odlična. Tudi v drugem smo v obrambi igrali zelo dobro," je bil po tekmi zadovoljen trener Detroita Stan van Gundy.

Dragićevih 25 točk proti Sacramentu
Miami je šele po podaljšku strl odpor Sacramenta s 108:96. Center gostujoče ekipe DeMarcus Cousins pred začetkom zadnje četrtine ni imel niti ene osebne napake, še pred koncem rednega dela srečanja jih je zbral šest in je moral podaljšek odsedeti na klopi. V dodatnih petih minutah so gostitelji s Floride popolnoma nadigrali Kalifornijce (17:5) in brez večjih težav dosegli drugo zmago v sezoni. Najboljši strelec Miamija je bil Goran Dragić, ki je v 41 minutah zbral 25 točk (met iz igre 8/14). Svojo statistiko je oplemenitil še s po 8 podajami in skoki.