Alex Stepheson je blestel pod obročema, saj je zbral kar 15 skokov. Foto: Aleš Fevžer
Jakov Vladović
Jakov Vladović je bil s 17 točkami (trojke 4/5) najboljši strelec tekme. Foto: Aleš Fevžer
Union Olimpija zmagala petič zapored

Zmaji so zmagali petič zapored. Gostje so bili v prvih dveh četrtinah povsem enakovreden nasprotnik. Po dveh trojkah Pera Guentherja so v 19. minuti povedli s 35:29, a sta Dragiša Drobnjak in Sasu Salin do odmora znižala zaostanek (33:35).

Trojke zlomile Ulm
V 25. minuti je pri izidu 39:38 tudi Nebojša Joksimović zadel dve trojki zapored, nato pa dodal še koš za 47:40. Tretja četrtina se je končala s 54:46. Na začetku zadnje četrtine je dve trojki dodal še najboljši strelec (17) Jakov Vladović, eno pa Deividas Gailius, s čimer je bil odpor gostov dokončno zlomljen (69:48). Zmaga je lepa popotnica pred sobotnim derbijem s Krko v Novem mestu.

"Videli smo dva različna polčasa. V prvem nam ni šlo v napadu, saj smo igrali v nekem krču. V drugem polčasu smo boljše odigrali v obrambi in končno nekaj zadeli tudi v napadu. Nekajkrat smo lepo tekli tudi v protinapad in dosegli lahke koše. Igralci morajo hitro pozabiti to zmago, saj nas že v soboto čaka slovenski derbi v Novem mestu," je po tekmi dejal trener zmajev Aleš Pipan.

Naslednji teden v Pariz
Ljubljančani bodo v zadnjem krogu prvega dela naslednji teden gostovali v Parizu, medtem ko bo Ulm gostil prav tako odpisani Varese. Zmaji morajo za ubranitev prvega mesta zmagati. Drugi del, v katerem bo 24 najboljših ekip iz Evropskega pokala in osem najslabših iz Evrolige odigralo še šest tekem, se bo začel 8. januarja.