Helios prvič v sezoni ugnal Krko
Šentjur nudil dober odpor zmajem

Šentjur je z odlično drugo četrtino na odmor odšel s prednostjo treh točk (51:48). Ta je v 28. minuti po trojki Luke Lapornika narasla na +11 (71:60). Toda domači v zadnjih dveh minutah tretje četrtine prednosti niso znali zadržati, tako da je Olimpija prek Edina Bavčića, Saša Ožbolta in Vlada Ilievskega skoraj izničila prednost (71:68).

V raztrgani zadnji četrtini je Olimpija uspešno vnovčila svoje izkušnje. Pri izidu 81:81 minuto pred koncem so domači zapravili dva napada za vodstvo, kar sta na drugi strani izkoristila najboljša Olimpijina strelca Iliveski (25) in Ožbolt (19) , ki sta z zadetimi prostimi meti določila zmagovalca in potnika v finale.

Helios izsilil tretjo tekmo
Helios je v 6. letošnjem medsebojnem obračunu prvič premagal Krko (72:67), s čimer je izenačil izid v zmagah na 1:1. Domžalčani so sredi zadnje četrtine vodili s 64:52, nato pa se jim je ustavilo. Gostje so s koši Davorja Marcelića, Jureta Balažiča in Simona Petrova 43 sekund pred koncem poravnali izid na 67:67. V naslednjem napadu je odgovornost prevzel Klemen Lorbek in zadel trojko, po zapravljenem napadu gostov pa je vse dvome o zmagovalcu razblinil Alvin Snow.

LIGA TELEMACH - POLFINALE, drugi tekmi

Šentjur - UNION OLIMPIJA 0:2
81:85 (28:31, 23:17, 20:20, 10:17)
Čebular 22, Ručigaj 14; Ilievski 25, Ožbolt 19, Klobučar 13.

HELIOS - KRKA 1:1
72:67 (19:20, 26:15, 11:15, 16:17)
Snow 20, Laškevič 14; Marcelić 14, Pavič 11.

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na dve zmagi. Tretja tekma bo v torek.

Finale se začenja v soboto 29. maja. Prvak bo postal tisti, ki bo zbral tri zmage. Naslednji termini finala so: 1. 6., 3. 6., 6. 6. in 9. 6.