Goran Dragić poskuša blokirati met Kyla Korverja. Foto: Reuters

Še vedno iščemo identiteto ekipe. Vedo, kaj lahko naredim, vedo, zakaj so me pripeljali sem. Igralcu ni lahko, ko hoče igrati in gleda tekmo. Moram biti pozitiven in čakam na svojo priložnost. Pripravljen sem, da naslednjih 20 tekem in več pomagam ekipi. Bistveno je, da sem prebrodil to neko oviro New Yorka v prejšnjem mesecu in komaj čakam, da začnem igrati. Smo v izgradnji nečesa. Lepo bi bilo, da pridemo v končnico, da fantje občutijo, kaj pomeni igrati v končnici, ker gre za povsem drugačno košarko, v kateri zacvetiš, če živiš za to. Zelo pomembno je, da naredimo ta korak in imamo leto, dve, tri, da pridemo do te stopničke, ko se lahko borimo za sam vrh.

Saša Vujačić v pogovoru za STA
Kyle Thompson in Damian Lillard
Portland je trojke metal 17/30, Golden State pa 12/34. Foto: Reuters
Paul George, Steven Adams in George Hill
Indiana je slavila v Oklahoma Cityju. Foto: EPA

Ob odsotnosti Dwyana Wada (uro pred tekmo se je moral sprijazniti z neigranjem zaradi bolečin v levem kolenu) in Chrisa Bosha (težave z nogo) je najboljši strelec tekme Luol Deng s 30 točkami in 11 skoki prikazal najboljšo predstavo v tej sezoni. Miami je nastopil le z devetimi igralci. Beno Udrih je v 15 minutah prispeval po tri točke in podaje.
Gostje so s košem Dragića povedli z 90:98, preden je sledil niz osmih zaporednih točk Atlante za izenačenje dobre štiri minute pred koncem. Deng je odgovoril s trojko, Miami pa je nato vodil do izteka srečanja. Najboljši slovenski košarkar je v zadnjih treh minutah dosegel šest točk.

Manj uspešen je bil New York Saše Vujačića, ki je v gosteh izgubil proti Brooklynu s 109:98. Vujačić ni igral. Knicks so klonili že sedmič zapored.

Portland pobegnil v tretji četrtini
Posebno pozornost je požel dvoboj Portlanda in najboljše ekipe v ligi Golden Stata. Ta je doživel peti in najvišji poraz v sezoni, saj so ga Trailblazersi, ki so slavili devetič na zadnjih desetih tekmah, ugnali s 137:105. Tretjo četrtino, v kateri so imeli gostje 13 izgubljenih žog, so dobili s 36:17, potem ko je bilo ob polčasu 68:62.
Izjemno razpoložen je bil v Oaklandu rojeni Damian Lillard, ki je z 51 točkami dosegel rekord kariere. 32 jih je zbral v drugem polčasu, 21 v zadnji četrtini. Iz igre je metal 18/28, za tri točke 9/12. Dodal je še sedem podaj in šest ukradenih žog. Pri gostih, ki so izgubili po nizu 11 zaporednih zmag, je Stephen Curry vpisal 31 točk. V zadnji četrtini ni stopil na parket.
Zmage šestega, sedmega in osmega na Vzhodu
Ob tekmi v Orlandu, kjer so gostitelji po podaljšku s 110:104 strli Dallas, sta bili najtesnejši končnici v Oklahoma Cityju in Milwaukeeju. Indiana in Charlotte sta prišla do lepih zmag v boju za končnico. Prva je Oklahomo porazila z 98:101, potem ko je v zadnjih treh minutah nadomestila zaostanek sedmih točk (91:84). Hornetsi so za četrto zaporedno zmago Milwaukee ugnali s 95:98, zadnjo četrtino so dobili s 17:28. Chicago, ki je osmi na Vzhodu tik za Indiano in Charlottom, je bil s 116:106 boljši od drugouvrščenega Toronta.

Tekme 19. februarja:
ATLANTA - MIAMI 111:115
Teague 23, Korver 18, Schroder 16; Deng 30 in 11 skokov, McRoberts 19 in 10 podaj, Dragić 17 (iz igre: 6/14), 10 podaj in 5 skokov v 33 minutah ... Udrih 3 (iz igre: 1/6) v 15 minutah.

BROOKLYN - NEW YORK 109:98
Lopez 33, Bogdanović 16; Anthony 22, Porzingis 18, Vujačić ni igral.