Real Madrid je povsem nadigral razigrane Turke, ki bodo zdaj
Real Madrid je povsem nadigral razigrane Turke, ki bodo zdaj "za kazen" igrali z branilcem naslovom iz Grčije Olmypiacosom. Foto: EPA
Juan Carlos Navarro (Barcelona Regal) - Nik Caner-Medley (Maccabi Tel Aviv)
Barcelona je zaključila drugi del z najboljšim izkupičkom v Evroligi - na 14 tekmah so Katalonci izgubili le enkrat - 3. januarja jih je v Rusiji presenetil Himki. Foto: EPA
CSKA Moskva
CSKA pod vodstvom Ettoreja Messine je odločen, da osvoji sedmo evropsko krono, prvo po letu 2008. Foto: EPA
Caja Laboral
Baski so izločili Italijane, za nagrado pa se bo zdaj Caja Laboral v četrtfinalu Evrolige pomerila s favoritom za končno slavje CSKA Moskvo. Foto: EPA
Kostas Papanikolaou (Olympiacos)
Olympiacos se je dolgo mučil s Himkijem, nato pa v zadnjih minutah obrnil tekmo v svoj prid in si priigral za nasprotnika turški klub - Anadolu Efes. Foto: EPA

V četrtfinalu na tri zmage se bodo tako pomerili CSKA s Cajo Laboral, Real Madrid z Maccabijem, Olympiacos z Efesom in Barcelona s Panathinaikosom. Obetajo se zanimivi boji, saj razen obračuna rusko-baskovskega obračuna, imajo ostali dvoboji kar nekaj zgodovine. Zaključni turnir bo od 10. do 12. maja v Londonu.

Izraelci po Barci še z Realom
Najbolj napeto je bilo v skupini F, kjer je bilo pred 14. krogom oddano le eno mesto v četrtfinalu. Barcelona je na krilih razpoloženega Navarra, Tomića in Abrinesa za tri točke ugnala Maccabi (74:71), s čimer so Katalonci potrdili prvo mesto v skupini. Erazem Lorbek je v 15 minutah na parketu dosegel sedem točk, dvakrat pa je uspešno skočil.

Baski za nagrado dobili CSKA
Sočasno je Caja Laboral po zaslugi izjemne predstave Macieja Lampeja (27 točk) brez pretiranih težav ugnala in iz nadaljnega tekmovanja izločila Sieno. (76:64). Najbolj napeto je bilo v Pireju, kjer je Himki vodil še na začetku 4. četrtine, a nato so branilci naslova pod vodstvom Papanikolaua in Spanoulisa dobili tekmo z 79:70 in iz prve četverice izrinili rusko moštvo.

PAO po domačem porazu s Katalonci
V skupini E se je na dveh neposrednih obračunih odvijal boj za razvrstitev v četrtfinalu. CSKA je izkoristil "pole position" in z zmago v Grčiji pri Panathinaikosu (63:69) prišel do zasluženega prvega mesta, medtem ko se je moral PAO zadovoljiti s 4. mestom. Real Madrid se je znesel nad Anadolu Efesom in ga premagal kar za 20 točk in s tem zasedel 2. mesto. Za Madridčane je Mirza Begić v 15 minutah prispeval devet točk, štiri skoke in blokiran met, na drugi strani pa se Saša Vujačić v 13 minutah ni vpisal med strelce, je pa dvakrat uspešno skočil in enkrat podal.

Nachbarjev Brose brez ene same zmage
Prva tekma, ki ni odločala o ničemer pomembnem je bila odigrana v Kaunasu, kjer se je Žalgiris od navijačev poslovil z zmago nad Brose Baskets z 90:81. Nemški klub je kljub dobri predstavi Boštjana Nachbarja (14 točk) doživel še 14 poraz in je brez ene same zmage sklenil drugi del Evrolige. Gašper Vidmar je ob zmagi Bešiktaša nad Fenerbahčejem z 80:73 prispeval 10 točk.

90:81 (26:25, 24:20, 16:18, 24:18)
Lavrinovič 20, Kuzminskas 13; Gavel 20, Nachbar 14 (iz igre 6/13), 5 skokov v 26 minutah.

UNICAJA MALAGA - ALBA BERLIN
55:68 (13:28, 14:16, 16:14, 17:16)
Urtasun in Zorić po 12; Foster 13.

PANATHINAIKOS - CSKA MOSKVA
63:69 (11:14, 23:19, 16:14, 13:22)
Bramos 18, Lasme 11; Hrijapa 13, Kaun 11, Krstić 9, Weems 8.

REAL MADRID - ANADOLU EFES
86:66 (25:14, 22:16, 18:18, 21:18)
Lull 16, Fernandez 15, Begić 9 (4/7), 4 skoki v 15 min.; Farmar 11, Lucas 10.

79:70 (22:20, 23:18, 15:19, 19:13)
Papanikolau 21, Spanoulis 15, Law 10; Augustine 19, Davis 13, Planinić 12.

CAJA LABORAL - MONTEPASCHI SIENA
76:64 (15:11, 24:16, 18:15, 19:22)
Lampe 27, Nocioni in San Emeterio po 13; Borwn 24.

BARCELONA - MACCABI
74:71 (19:19, 17:13, 15:24, 23:15)
Abrines 21, Tomić 13, Lorbek 7 (2/2), 2 skoka v 15 minutah; Smith in Hickman po 16, Logan 11.

BEŠIKTAŠ - FENERBAHČE
80:73 (17:27, 16:19, 26:13, 21:14)
Ewing 17, Markota 16, Minard 13, Vidmar 10 v 26 minutah; Savas 14, Tripković 12.