Marko Marinović je bil z 19 točkami prvi strelec tekme. Foto: Sandi Fišer
Delež Olimpijinih centrov je bil skromen. Mirza Begić je dosegel pet točk, Alen Omić štiri. Foto: BoBo
Luka Rupnik
Luka Rupnik je ob metu iz igre 1/7 dosegel le dve točki. Foto: Sandi Fišer
Union Olimpija po preobratu do zmage

V 33. minuti je bosanski prvak vodil z 51:64, takrat pa je domača zasedba zaigrala kot prerojena in predvsem v obrambi pokazala veliko energije. Tudi v napadu se je odprlo. Po delnem izidu 11:0 (v dobrih dveh minutah!) je že dišalo po uspehu, ko je Paolo Marinelli na začetku 39. minute zadel trojko za vodstvo 68:67, pa si Igokea ni več opomogla. V zadnjih sekundah je poskušala še z namerno zgrešenim prostim metom, toda načrt ni uspel.

10 točk Mahkovica v prvem polčasu
Olimpija je tokrat slabo začela tekmo in si privoščila zaostanek z 2:13, toda že po prvi četrtini je bilo izenačeno (16:16). Žoga je vendarle začela krožiti, Gregor Hrovat je s trojko poskrbel za vodstvo 23:20. Razpoložen je bil Blaž Mahkovic in do odmora dosegel 10 od svojih 15 točk. Skromen je bil delež centrov, čeprav je bil pod obročem spet Mirza Begić. V tretji četrtini se je Olimpija še naprej mučila v napadu in do konca tretje četrtine dosegla vsega 48 točk, v zadnji četrtini pa se je slika vendarle spremenila.

Raznovrstna igra Marinovića
Ob odsotnosti Sasuja Salina ter slabi igri Luke Rupnika (med strelce se je vpisal šele v 26. minuti) in Klemna Prepeliča je ključno vlogo odigral Marko Marinović, ki je dosegel 19 točk (met iz igre 6/10, prosti meti 4/6) in zbral pet podaj in štiri skoke. V pravem trenutku je srbski branilec potegnil voz iz blata, pri tem pa je imel lepo pomoč mladega Marinellija.

Aleš Pipan, trener Uniona Olimpije: "Izjemno težek teden je za nami. Imeli smo težko pot nazaj iz Rige, kjer smo se pol dneva že pripravljali na Igokeo. Tekmo smo začeli neodločno, čakali smo drug na drugega, kdo se bo razigral. To se ni zgodilo. Po slabem začetku smo jih le ujeli. Gostom smo dopustili preveč lahkih košev. V drugem polčasu sem iskal razigrano peterko in jo ob koncu le našel. Veliko smo se pogovarjali, kako pomembna tekma je to za nas. V končnici smo le uspeli in zaigrali tako, kot znamo. Dobro smo jih nadzirali v obrambi in odigrali hitro v napadu. Zadeli smo tudi nekaj težkih metov."