Slovenska reprezentanta Saša Zagorac in Žiga Dimec sta moči združila še v novomeški Krki. Foto: www.alesfevzer.com
Sixt Primorska je pokalni prvak, to je pa njihova prva lovorika. Foto: BoBo

Krka je z zmago odprla Ligo za prvaka, pri tem pa ji je tretjič v tej sezoni Lige Nova KBM le uspelo na kolena spraviti koprsko ekipo.

Zagorac je v 22 minutah dosegel 20 točk, natančen je bil predvsem pri izvajanju trojk, zadel jih je pet iz osmih poskusov. Ujel je štiri žoge. Po 13 točk sta pri gostiteljih dosegla še en slovenski reprezentant Žiga Dimec (5 skokov) ter Marko Jošilo (9 skokov in šest podaj). Prvi strelec poražencev je bil nekdanji igralec Krke Matic Rebec s 17 točkami.

Prvi polčas je bil izenačen, na odmor so domači košarkarji odšli s tremi točkami prednosti (42:39). Varovanci Simona Petrova so imeli v tretji četrtini manjšo krizo, saj so dosegli le deset točk.

Primorci so tako v zadnjih deset minut vstopili s petimi točkami prednosti (52:57), Novomeščani so odlično zaigrali v zadnjem delu, tako da so tekmece hitro ujeli in prehiteli (58:57). Krka je z delnim izidom 9:3 povedla za sedem (67:60). Vodstvo je ohranjala ves čas, 50 sekund pred koncem je vodila za pet (74:69). Marjan Čakarun je še vzbudil nekaj upanja za goste, ko je znižal na 74:71, a je potem Jošilo s črte prostih metov povišal vodstvo (78:71), koš Domna Bratoža pol minute pred koncem za 80:71 pa je pomenil dokončno slavje za novomeško zasedbo. Gostje so ob koncu s trojko Tadeja Fermeta le nekoliko ublažili poraz.

Najzanimivejša pa je bila tekma v Domžalah, kjer je bil zmagovalec znan šele po podaljšku. Domačo ekipo Heliosa Sunsov so presenetili košarkarji Šentjurja, ki so se v Ligo za prvaka uvrstili skozi šivankino uho (95:99).

Rogaška pa je prepričljivo premagala Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo (73:55).

Ilirija in Petrol Olimpija se bosta pomerila v sredo.

Ekipe v Ligi za prvaka se bodo potegovale za prva štiri mesta, ki vodijo v polfinale. Vsaka ekipa bo do začetka maja odigrala štirinajst tekem.