Veteran Dwyane Wade je bil najboljši strelec v Target Centru, a je zgrešil odločilno trojko za zmago. Vse kaže, da bo v sredo odigral zadnjo tekmo v bogati karieri. Foto: AP

Vročica ima 38 zmag in 41 porazov in osmo mesto je vse bolj oddaljeno, saj je Orlando povozil Atlanto s 149:113. Miami v nedeljo gostuje v Torontu, v torek gosti Philadelphio, v sredo pa za konec rednega dela sledi gostovanje v Brooklynu. Prav tekma v Barclays Centru bo morda odločilna.

Goran Dragić se je izkazal v drugi četrtini. Foto: AP

Dragić je blestel v drugi četrtini, ko je dosegel 10 točk. 10 sekund pred odmorom je postavil izid polčasa (61:69). Vročica je najboljšo igro prikazala v drugi četrtini, ki jo je dobila s 34:25. Minnesota je odlično odprla tretjo četrtino, z delnim izidom 18:6 je prevzela pobudo. Tyus Jones je s polaganjem zagotovil prednost gostiteljem (79:75). Ekipi sta se nato izmenjevali v vodstvu, nobeni se ni uspelo odlepiti.

Keita Bates Diop je dve minuti pred koncem z zabijanjem dvignil Target Center na noge (110:104). Odgovoril je Dion Waiters s šesto trojko. Sledilo je nekaj neizdelanih akcij na obeh straneh, Wade pa je 10 sekund pred zadnjim piskom sirene ukradel žogo in s polaganjem znižal na 110:109. Diop je zadel le en prosti met in Miami je imel zadnji napad.

Erik Spoelstra je vzel minuto odmora in pripravil je zadnjo akcijo, ki jo je pričakovano zaključil MVP finala leta 2006. Dragić je iz avta podal do Wada, ki so ga gostitelji dobro pokrili. Iz težkega položaja je vrgel malce preveč v levo stran in razočaranje gostov je bilo veliko.

"Če hočeš zmagovati v končnici, se moraš navaditi na pritisk na ključnih tekmah rednega dela sezone. Za nas je že nekaj časa vsaka tekma odločilna. Čakajo nas še tri tekme in sprejeli bomo velik izziv," je pojasnil trener Spoelstra, ki je prepričan, da bo odločitev padla v sredo v Brooklynu.

Dončić znova počival ‒ nov poraz Dallasa
Dallas je izgubil proti Memphisu s 112:122. Luka Dončić je počival zaradi poškodbe stegenske mišice. Obe ekipi sta na dnu Zahoda in bosta v sredo končali dolgo sezono.

Grizliji so si ključno prednost priigrali v prvem polčasu (53:65). Delon Wright je dosegel prvi trojni dvojček v karieri (26 točk, 14 podaj in 10 skokov).

Boston zanesljivo do pomembne zmage nad Indiano
Na izjemno pomembni tekmi za četrto mesto na Vzhodu, ki prinaša prednost domačega parketa, je Indiana izgubila proti Bostonu s 97:117. Celticsi imajo zdaj zmago več od Pacersov, dobili pa so tudi medsebojno serijo s 3:1 v zmagah. Moštvi se bosta najverjetneje pomerili v uvodnem krogu končnice. Prva tekma bo v TD Gardnu.

Hayward zadel vseh devet metov
Gordon Hayward je postal prvi košarkar Bostona po Kevinu McHalu leta 1986, ki je presegel 20 točk in niti enkrat ni zgrešil iz igre (9/9). Jayson Tatum je bil najboljši strelec tekme z 22 točkami.

Boston je drugo četrtino dobil s 34:20, prednost pa je v drugem polčasu le še povišal. Indiana je v letošnji sezoni le enkrat ugnala Boston, 3. novembra je bilo 102:101, ko je Victor Oladipo zadel trojko ob pisku sirene. Brez glavnega zvezdnika ekipe, ki je zaradi poškodbe kolena letos odigral le 36 tekem, imajo Pacersi le minimalne možnosti za presenečenje v končnici.

Alex Caruso je z izjemno predstavo navdušil tudi LeBrona Jamesa, ki je kar skakal po parketu. Foto: Reuters

Življenjska predstava Carusa na mestnem derbiju
Zadnji derbi sezone v Staples Centru je bil precej pomembnejši za Clipperse, ki pa so izgubili proti sproščenim Lakersom s 117:122. Izbranci Doca Riversa se bodo morali še potruditi za šesto mesto, saj sta Oklahoma in San Antonio tik za njimi.

Jezerniki so igrali z motiviranimi rezervisti. Osem nosilcev igre z začetka sezone je manjkalo. LeBron James, Kyle Kuzma, Lonzo Ball in Lance Stephenson so sedeli na klopi in se zabavali ob šovu Alexa Carusa. 25-letnik je uprizoril sanjsko predstavo, prispeval je 32 točk in 10 skokov. Na večer kariere je petkrat zadel izza črte. Trener Luke Walton (zelo verjetno bo Lakerse zadnjič vodil v torek) je komaj sestavil ekipo, na parket je poslal devet igralcev, večina jih je letos igrala v G-ligi, kjer so pridobivali izkušnje. Presegli so vsa pričakovanja in zadali mestnim tekmecem hud poraz v boju za čim boljše izhodišče pred končnico.

Petkove tekme:
MINNESOTA - MIAMI 111:109
Šarić in Dieng po 19, Wiggins 18, Towns 13, 12 skokov in 11 izgubljenih žog, Jones 12, Bates Diop 9, Tolliver 7, Okogie 6, Bayless 5, Reynolds 3; Wade 24 (8/16 iz igre, 1/5 za tri), Waiters
22 (6/12 za tri), Dragić 15 (6/13 iz igre, 1/4 za tri, prosti meti 2/3), 9 podaj, 7 skokov in 4 ukradene žoge v 38 minutah, J. Johnson 15, Winslow 13, Whiteside in Adebayo po 8, McGruder 4.

ORLANDO - ATLANTA 149:113
Ross (6/10 za tri), Fournier (11/14 iz igre) in Vučević (11 skokov) po 25, Isaac 18, Augustin 13, Gordon 10, 11 skokov in 7 podaj; Young 22 (8/17 iz igre), Collins 20, Prince 15.

DALLAS - MEMPHIS 112:122
Lee 21 (9/15 iz igre) in 7 podaj, Jackson 19, Burke 13, Nowitzki in Mejri po 12, Macon 11; Wright 26 (10/19 iz igre), 14 podaj in 10 skokov, Holiday 20, Dorsey 17 in 9 skokov, Rabb 12,