Trey Burke je bil najboljši strelec Dallasa s 25 točkami. Foto: Reuters

Sproščeni Mavericksi so že tretjič v letošnji sezoni ugnali Oklahomo. Blestel je Trey Burke, ki je prispeval 25 točk in 8 podaj, štirikrat je zadel za tri točke. Gostje so zadeli kar 16 trojk in dobili tudi skok (52:49). Paulu Georgeu (27 točk in 11 skokov) in Russellu Westbrooku (25 točk, 11 skokov in 11 podaj) ni uspelo rešiti Oklahome v napetih zadnjih minutah.

Russell Westbrook je dosegel že 134. trojni dvojček v karieri. Na prvem mestu je Oscar Robertson (181), sledi pa Magic Johnson (138), ki ga bo zvezdnik Oklahome kmalu prehitel. Foto: Reuters

Končnica se jim ne more več izogniti, vendar osmo mesto prinaša zelo zahtevnega tekmeca v prvem krogu (Golden State ali Denver). To je bil že njihov 13. poraz na zadnjih 20 tekmah. Dallas je dosegel 30. zmago v sezoni brez Dončića, ki je počival zaradi poškodbe stegenske mišice. Staknil jo je v četrtek v Miamiju.

Sredi druge četrtine so si Mavsi z delnim izidom 11:0 nabrali že 14 točk naskoka (37:51). Devin Harris je zadel dve trojki, enkrat pa je bil izza črte natančen Dwight Powell. V zadnjih dveh minutah prvega polčasa sta George in Westbrook znižala zaostanek na 56:58.

Tudi v drugem polčasu je imel Dallas vseskozi minimalno prednost. Gostitelji so prvič povedli dve minuti pred koncem po dveh prostih metih Georgea (98:97). Moštvi sta se izmenjavali v vodstvu, nato pa je Powell z zabijanjem po lepi podaji Jalena Brunsona poskrbel za minimalno prednost Mavericksov 21 sekund pred zadnjim piskom sirene (103:104). Po minuti odmora Dennis Schröder in George nista bila natančna izza črte in Ryan Broekhoff je z dvema prostima metoma postavil končni izid. Billy Donovan ni imel več minute odmora, zato je Westbrook skušal s trojko iz desetih metrov izsiliti podaljšek, vendar ni bil natančen.

Burke: Brez Dončića nihče ni računal na nas
"Zelo smo napredovali. Odigrali smo že veliko izenačenih tekem. Večino smo izgubili v zadnjih sekundah, tokrat pa smo našli pot do zmage. Nihče ni računal na nas, saj smo igrali brez Dončića, Oklahoma pa je igrala doma s celotno zasedbo. Že od začetka tekme smo bili motivirani in zbrani, nič nas ni spravilo s poti," je pojasnil Burke, ki je prišel v menjavi igralcev iz New Yorka.

Young prehitel sireno v Atlanti
Na uvodni nedeljski tekmi je Atlanta premagala Milwaukee s 136:135 po podaljšku. Novinec Trae Young je odločil ob pisku sirene. Sodniki so si ogledali posnetek in priznali koš ob velikem navdušenju navijačev v State Farm Areni. Najboljši strelec gostov Sterling Brown (27 točk) je 1,1 sekunde pred koncem podaljška s polaganjem poskrbel za vodstvo Milwaukeeja (134:135).

Bucksi so zanesljivo na prvem mestu na Vzhodu, zato se je trener Mike Budenholzer odločil, da spočije nosilce igre, saj imajo težave s poškodbami, končnica pa se začenja čez dva tedna. Giannis Antetokounmpo je manjkal zaradi zvina desnega gležnja, Khris Middleton ima poškodovano prepono, Malcolm Brogdon pa bo manjkal še vsaj mesec dni.

Jokić izgubil živce, Denver presenetljivo klonil
Veliko presenečenje se je zgodilo v Pepsi Centru, kjer je Denver izgubil proti odpisanemu Washingtonu z 90:95. Nuggetsi so sredi tretje četrtine vodili z 72:62, nato pa popolnoma popustili. V drugem polčasu so dosegli le 28 točk.

Nikola Jokić je bil izključen tri minute in pol pred koncem pri izidu 88:88. Pritoževal se je pri sodniku in dobil dve tehnični napaki. Wizardsi so končnico dobili s 7:2.

Bojevniki z 21 trojkami potopili Charlotte
Nuggetsi so bili pred današnjim večerom izenačeni na prvem mestu Zahoda z Golden Statom. Bojevniki so zdaj sami v vodstvu, saj so razbili Charlotte s 137:90. Zadeli so 21 trojk iz 33 poskusov. Klay Thomsposn je bil šestkrat natančen izza črte, Stephen Curry in Quinn Cook pa po petkrat.

Alex Caruso je imel večer kariere v New Orleansu. Večino sezono je igral v G-ligi za South Bay Lakerse. Vodstvo kluba bo zdaj moralo resno razmisliti, če ga želi obdržati za naslednjo sezono. Foto: Reuters

Lakersi blesteli brez LeBrona
Predsednik LA Lakersov Magic Johnson je v soboto sporočil, da LeBron James ne bo igral na zadnjih šestih tekmah sezone. Jezerniki nimajo več možnosti za končnico in ta poteza je pametna, saj nima smisla tvegati obnovitve poškodbe dimelj. V letošnji sezoni je odigral le 55 tekem (28 zmag in 27 porazov). Po osmih zaporednih finalnih nastopih bo čez deset dni odšel na predčasni dopust. Zadnjič je sezono sredi aprila končal leta 2005.

Zvezdnik je sedel na klopi v Smoothie King Centru, kjer so njegovi soigralci prikazali sanjsko predstavo. Pelikani niso imeli nobene možnosti (102:130). Kemija v ekipi Lakersov je bila izjemna, želja po dokazovanju pa največja možna.

LeBron James in Anthony Davis sta se pogovarjala po tekmi. Bosta že oktobra soigralca v Los Angelesu? Foto: Reuters

Sijajna predstava Carusa
Alex Caruso, ki je odigral šele 20. tekmo v sezoni, je z življenjsko predstavo nasul 23 točk, zadel je vse štiri mete izza črte. Ukradel je štiri žoge in blestel v tretji četrtini, ki so jo Lakersi dobili kar s 44:22. Rajon Rondo je sijajno organiziral igro, prispeval je 24 točk in 12 podaj, pod košem je bil neustavljiv JaVale McGee (23 točk in 16 skokov).

Davis znova ni igral
Anthony Davis ni igral za gostitelje, v drugem polčasu pa si je prst poškodoval še Julius Randle. Davis je januarja sporočil vodstvu kluba, da želi oditi k Lakersom. Johnson je večkrat obiskal New Orleans, a do dogovora ni prišlo, čeprav je v menjavi igralcev ponujal vse mlade igralce. Obe ekipi sta v zadnjih dveh mesecih igrali slabo in ne bosta v končnici.