Union Olimpija je v Ligi ABA še brez zmage. Foto: Aleš Fevžer

Tretji poraz v nizu je boleč. Danes smo pokazali več in ujeli Široki Brijeg na koncu tekme, a s padcem koncentracije izgubili zadnji napad. Danes sem lahko pri svojih igralcih videl boj, kot si ga želim, a zmanjkalo je predvsem zbranosti. Znova smo bili preveč nervozni, kar se odraža v katastrofalnih prostih metih pod 50 odstotki. Predali se ne bomo. Ta "kiks" bomo morali popraviti drugje.

Aleš Pipan po tekmi
Sasu Salin
Sasu Salin je bil najboljši strelec Olimpije. Foto: ABA Photo

Ljubljančani, ki so sezono začeli z zmago v superpokalu, nato pa dvakrat visoko klonili v jadranskem tekmovanju, so še naprej v veliki krizi, že v sredo pa se začenja Eurocup. Zmaji so še naprej brez prvega organizatorja igre Cedrica Jacksona. Tudi v Širokem je bila igra v napadu nepovezana, narejenih je bilo veliko napak, zgrešili so številne odprte mete, slabo metali proste mete (9/20), tudi obramba pa je bila vse prej kot trdna.

Barać nerešljiva uganka
Ljubljančani so v Pecari vso tekmo zaostajali. Že v 16. minuti so si gostitelji priigrali deset točk naskoka, za kar je poskrbel izjemno razigrani Boris Barać. Obetavni hrvaški mladenič je v prvem polčasu predstavljal nerešljivo uganko za zmaje, na koncu pa je dosegel 22 točk. Prednost je vmes narasla že na +13, a je Sasu Salin ob koncu polčasa poskrbel za nekoliko manjši zaostanek. Finski branilec je izza črte zadel še na začetku drugega dela in Olimpijo približal na -7.

Na priključek Ljubljančanov je odgovoril Barać, ki je lepo prodrl in zabil za +12. V zadnjo četrtino je Olimpija vstopila z zaostankom devetih točk, s petimi točkami zapored pa je razpoloženi Salin približal na 52:46. Vrsta Aleša Pipana je imela kar nekaj priložnosti, da povsem ujame Široki, a so bili v napadu neuspešni in hercegovski košarkarji so znova ušli na +10. Pet minut do konca je po lepi podaji Nebojše Joksimovića za 56:50 zabil Alex Stepheson.

Štiri sekunde dovolj za odločilen koš
Dve minuti pozneje sta v protinapad pri -4 stekla Deividas Gailius in Salin, nasproti jima je stal le en domač košarkar, a je Finec kar vrgel za tri in zapravil lepo priložnost za približanje. Vseeno pa si je Olimpija priigrala še eno priložnost. Hercegovci so bili nezbrani v napadu in zmaji so minuto in pol pred koncem po košu Dragiše Drobnjaka zaostajali le še za dve.

V zadnji minuti je imel najprej priložnost za izenačenje Gailius, a je zgrešil iz polrazdalje. Nato sta Toni Katić in Ivan Buva, ki je ujel odbito žogo ob neodločenem Stephesonu, zgrešil vsak po dva prosta meta ter omogočila Joksimoviću, da je na drugi strani podal za izenačenje. Gostitelji so imeli še štiri sekunde za napad. Ljubljančani so slabo odigrali v obrambi in žoga je pod obroč prišla do Bošnjaka, ki je prek Salina zadel za zmago.

Drugi slovenski predstavnik v Ligi ABA Krka je v soboto pripravil prijetno presenečenje. Pred domačimi gledalci so Novomeščani ugnali branilca naslova Partizan (60:52).