Košarkarji Zlatoroga, ki so v Ligi Telemach trenutno na drugem mestu, so dvakrat v dveh dneh premagali Union Olimpijo. Foto: www.alesfevzer.com
Košarkarji Uniona Olimpije
Goran Jurak
Goran Jurak, nekdanji košarkar Uniona Olimpije, je najzaslužnejši za napredovanje Zlatoroga. Foto: www.alesfevzer.com
Union Olimpija dosegla novo dno?
Tajfun v polfinale kljub domačemu porazu
Odločil niz desetih zaporednih točk Zlatoroga

Laščani so bili že v torek pred domačimi navijači boljši za točko z 82:81. Še drugo leto zapored so usodni za Ljubljančane, lani so jih ustavili v polfinalu. V petek jih zdaj čaka dvoboj z Lastovko, ki je nadoknadila 14 točk zaostanka s prvega srečanja in s 85:66 premagala Hopse.
Gostje so pod Rožnikom vodili večji del tekme. Prvo četrtino so dobili s 14:23 in imeli v drugi že prednost 15 točk (20:35). Ob polčasu je bilo 37:43.

Na začetku 24. minute je prednost varovancev Aleša Pipana narasla na 37:50, toda Olimpija je do konca tretje četrtine zaostanek znova znižala na -6 (52:58).

Laščani prišli od 69:63 na 69:73
Šest minut in pet sekund pred koncem tekme je Olimpija le preobrnila izid in povedla z 61:60. V nadaljevanju je vodila z 69:63, potem pa se ji je ustavilo, saj je sledilo 10 zaporednih točk Zlatoroga. Odločilne točke v tem obdobju je prispeval Goran Jurak, ki je 24 sekund pred koncem z dvema prostima metoma izid popravil na 69:73. Laščani so ob koncu brez težav zadržali prednost.

Polfinalist je kljub porazu proti GGD-ju Šenčurju s 57:63 postal tudi Tajfun, saj je v torek v Šenčurju zmagal z 59:83. Krka je dvakrat ugnala Helios Sunse, v Novem mestu je bil izid 71:65.
Izjavi po tekmi

Gašper Potočnik, trener Uniona Olimpije: "Košarkarji Zlatoroga so na obeh tekmah dokazali, da so bili boljši tekmec in da so si zaslužili napredovanje. Igra nam ni stekla, kot kaže, je bil pritisk prevelik, ker nismo dosegli točk niti iz najbolj osnovnih situacij. Ko bi morali samo še dokončati posel, smo dobivali lahke koše in zgrešili cel kup metov."

Aleš Pipan, trener Zlatoroga: "Zdržali smo vse pritiske in vse do štiri minute pred koncem nadzorovali potek igre. Domačini so tedaj po naših napakah povedli za šest točk. Na plano sta takrat prišli naša trma in nepopustljivost. Končnico smo znova odigrali vrhunsko, osredotočeno in hrabro ter zasluženo zmagali. Kljub zmagi ostajamo čvrsto na tleh."