Košarkarji Virtusa iz Bologne so brez težav premagali slovenske državne prvake. Foto: www.alesfevzer.com
Košarkarji Virtusa Olimpijo razbili za 31

Ljubljanski košarkarji ostajajo še brez zmage v novi sezoni Lige prvakov, italijanski prvoligaš je bil enostavno prevelik zalogaj za varovance Zorana Martića, ki niso našli odgovora na razpoložene strelce iz Bologne.

Tekmo so sicer začeli dobro, z učinkovito igro v napadu in trdno obrambo so hitro povedli s +6 (8:2), a so se gostje še pravočasno pobrali in izenačili na 10:10. Italijane je v prvo vodstvo minuto pred koncem prve četrtine s trojko popeljal Alessandro Cappelletti, od tedaj so bili gostje vedno spredaj.

Njihova igra sicer ni bila kaj prida, vse so stavili na mete za tri točke, s katerimi so si počasi, a vztrajno nabirali prednost, samo v drugi četrtini so dosegli toliko točk kot Ljubljančani v celotnem prvem polčasu, na odmor so odšli s +19 (27:46).

V nadaljevanju se razmerje moči na parketu ni pretirano spremenilo. Italijani so še naprej mleli v napadu, zagotovili so si dovolj visoko prednost, da so v zadnji četrtini v obrambi nekoliko popustili, saj je bila zmaga tako rekoč že v žepu.

Pri Ljubljančanih je bil razpoložen zgolj Jan Špan, ki je edini zbral dvomestno število točk, in sicer 18. Drugi najboljši strelec Olimpije je bil Bojan Radulović z 9 točkami. Slovenska reprezentanta Miha Lapornik in Blaž Mesiček nista dosegla niti točke, iz igre sta metala 0/4. Za Bologno sta največ točk prispevala Kevin Punter (18) in David Cournooh (14).