Trener gostiteljev Aleksandar Džikić je pustil pečat tudi v Novem mestu in v Ljubljani. Budućnost bo v letošnji sezoni igrala v Evroligi, naslednji četrtek bo gostila Armani iz Milana. Evforija v mestu je velika, na današnji tekmi se je v prenovljeni dvorani Moraća zbralo kar 4.500 gledalcev. Prejšnji teden je ekipo okrepil tudi Alen Omić, ki je tokrat prispeval 8 točk.
Krka je v pretekli sezoni zmagala v ABA 2 ligi in si s tem zagotovila vrnitev med elitno druščino. Na začetku sezone se zelo pozna, da manjka Marko Jošilo, ki ima poškodovano koleno.

Že ob odmoru 18 točk razlike
Gostitelji so že v 4. minuti po košu Danila Nikolića povedli z 11:0, trener Simon Petrov je bil zelo jezen ob minuti odmora, ki pa je zalegla. Novomeščani so nanizali osem točk zapored in se približali na 13:10. Ob koncu uvodne četrtine je Budućnost še povišala prednost na 25:14. V zadnjih štirih minutah prvega polčasa so Novomeščani popustili in že ob odmoru so bili v izgubljenem položaju (51:33).

Cinac najboljši strelec tekme
Sredi tretje četrtine je Aaron Craft povišal na 58:33. Zadnja četrtina je bila le še formalnost, v kateri so imeli domačini vse pod nadzorom. Tudi zelo slab met izza črte (2/19) ni bil usoden za Budućnost. Krka je zadela osem trojk iz 27 poskusov. Gostje so izgubili kar 17 žog.

Pri gostiteljih je bil s 14 točkami najboljši Danilo Nikolić. Pri Krki je s 16 točkami in sedmimi skoki prednjačil Dino Cinac.

Krka bo v 2. krogu v nedeljo gostila ekipo Mornarja.