Jakov Vladović je v končnici tekme v Zadru odigral ključno vlogo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Veliki gostujoči junak je bil Jakov Vladović, ki je 15 sekund pred koncem ob prodoru in osebni napaki z nekaj sreče dosegel koš, nato pa zadel še dodatni prosti met za 62:65. V naslednjem napadu Zadra je Vladović ukradel še žogo, Domen Lorbek, s predstavo sezone je dosegel 24 točk, pa je s prostih metov poskrbel za varnih pet točk prednosti (62:67).

Slovenski prvaki so po prvem polčasu zaostajali za devet točk, a imeli v 36. minuti že šest točk naskoka (58:52) in tekmo trdno v svojih rokah. Toda nerazumljivi meti z razdalje Jureta Lalića, Eda Murića in pa nekaj nespametnih potez Vladovića so Zadru omogočili boj za zmago. Slabe pol minute pred koncem so imeli domači celo priložnost za vodstvo, toda Bariša Krasić je zgrešil oba prosta meta, na nasprotni strani pa se je Vladović odkupil in prinesel Novomeščanom šesto zmago v sezoni.

Union Olimpija je že včeraj po obupni igri v napadu izgubila proti Crveni zvezdi v Stožicah s 56:70.