Tri točke Gorana Dragića v odločilni akciji tekme so bile njegove edine v zadnji četrtini. Foto: Reuters

Za zmagovalno kombinacijo se je izkazala trojica Dragić - Thomas - Green, ki je presenetila z odlično obrambo s hitrimi rotacijami in pametnimi podvajanji. S temi tremi igralci je Hornacek celo prisilil izkušenega trenerja Netsov Lionela Hollinsa, da je iz igre potegnil Bogdanovića in ga zamenjal še z drugim organizatorjem, Jackom. To je bil ključni trenutek tekme, saj je Hornacek uspešno prisilil nasprotnika, da se je skušal (neuspešno) prilagoditi hitri igri njegovega moštva.

Komentar uporabnika DrumBeat
Gerald Green
Gerald Green je zadel tri od devetih trojk ter 11 od 12 prostih metov. Foto: Reuters

12:104.

Tri bratske naveze v dvorani (ne tudi na parketu) in balkanski troboj Dragić-Bogdanović-Teletović so bili obet za zanimiv obračun, ki se ni začel po notah Sunsov. Gosti so upočasnili tekmo igre in prek razpoloženega Joeja Johnsona (21 točk) pridno polnili koš Phoenixa. Tik pred polčasom je prednost narasla že na 19 točk (38:19).
Trener Jeff Hornacek je med odmorom z videoanalizo pokazal igralcem, kaj delajo narobe v obrambi: "Če bomo agresivnejši v obrambi, lahko dobimo tekmo, sem jim dejal ob polčasu."

Hitrejša igra v drugem delu je bila voda na mlin Sunsov, ki so zaostanek izničili že po sedmih minutah drugega dela, vendar so na začetku zadnje četrtine Netsi spet povedli za sedem. Takrat sta vajeti v svoje roke vzela prvi igralec tekme Gerald Green (28 točk) in Isaiah Thomas (21). Odločitev je padla dve minuti pred koncem, ko je po ukradeni žogi in protinapadu Greena ob prekršku zadel Goran Dragić in s prostim metom povišal vodstvo na neulovljivih 106:99.

Goran je v 35 minutah igre vknjižil 18 točk (met 7/15) in 6 podaj ter dobil balkanski dvoboj z Bosancem Mirzo Teletovićem (16) in Hrvatom Bojanom Bogdanovićem (14). Eric Bledsoe ni funkcioniral v navezi z Dragićem. Na koncu je igral 23 minut ter dosegel 11 točk in imel tri podaje. Izgubil je kar sedem žog.

Zorana Dragića spet ni bilo v postavi Phoenixa, sta bili pa na parketu brata Markieff in Marcus Morris ter Miles in Mason Plumlee, ki igrata pri različnih ekipah. Nihče ni dosegel meje desetih točk. Phoenix je drugi del dobil za 22 točk.

PHOENIX - BROOKLYN 112:104