Zoran Dragić, ki letos ni mogel igrati na evropskem prvenstvu, je našel novi klub in že dobil priložnost v Evroligi. Foto: EPA
Thomas Heurtel in soigralci so razbili Maccabi. Že ob odmoru je Barcelona vodila s 44:24. Foto: EPA
Johannes Voigtmann je blestel v Kombank Areni v Beogradu. Za zmago Baskonie je prispeval 17 točk, osem skokov in pet podaj. Foto: EPA

Dragić, ki je pred dnevi iz milanske Olimpie prestopil k Anadolu Efesu, je v igro vstopil v osmi minuti. Izkazal se je že v prvem napadu, ko je lepo podal Bryantu Dunstanu, ta pa je bil pod košem uspešen za izenačenje izida na 18. Prvi točki za nov klub je Dragić dosegel tik pred polčasom, ko je s privlačno akcijo zadel za znižanje zaostanka na 47:44, s čimer je postavil izid prvega polčasa. Preostali dve točki je dosegel s črte prostih metov.

Žalgiris je bil večji del tekme v prednosti, v 35. minuti je povedel z 78:66. Toda gostje so se vrnili in v predzadnji minuti po košu Dunstona znižali na 86:83. Dvoboj je odločil Kevin Pangos, kanadski košarkar slovenskih korenin, ki je najprej zadel po polaganju, nato pa dosegel še trojko.

Najboljši strelec tekme je bil Paulius Ulanovas, ki je 20 od svojih 22 točk (rekord sezone) dosegel že v prvem polčasu, ko je bil njegov met iz igre 6/8, zadel pa je tudi vseh šest prostih metov.

Zoran Dragić se je to sezono pri milanski Olimpii znašel v nemilosti novega trenerja Simoneja Pianigianija, ki je popolnoma prenovil moštvo. Dragić ni igral in si je želel drugam, k sreči je dobil ponudbo turške ekipe Anadolu Efes, pri kateri igra tudi Edo Murić, ki mu je trener Velimir Perasović danes namenil le pet minut igre na začetku dvoboja.

EVROLIGA - 9. krog:
ŽALGIRIS - ANADOLU EFES
91:83 (22:26, 25:18, 19:17, 25:22)
Ulanovas 22, Jankunas 17, Davies 12, Pangos 10; Dunston 17, Adams 15 ... Dragić 4 (1/1 iz igre, prosti meti 2/4) točke in dve podaji v 16 minutah, Murić 0 (0/1) točk v petih minutah.
BROSE BAMBERG - VALENCIA
83:82 (20:23, 21:24, 11:19, 31:16)
Hickman 26 (trojke 5/8), Rubit 13, Nikolić 0 točk (0/1) v desetih minutah; Green 17.