LeBron James je s svojimi kolegi le še zmago oddaljen od konferenčnega finala. Foto: EPA
Carmelo Anthony
Carmelo Anthony je zadel le nekaj desetink pred sireno. Domači trener Rick Carlisle je zaman zahteval minuto odmora. Foto: EPA
Joe Johnson
Joe Johnson je za Atlanto dosegel 21 točk, iz igre je metal 9/19. Foto: EPA

Cavaliersi so v gosteh premagali Atlanto s 97:82 in za konferenčni finale potrebujejo le še eno zmago. Gostitelji so se izjemno upirali, saj so ob polčasu zaostajali le za točko (46:47). Na sceno je nato stopil MVP rednega dela sezone - James je nanizal kar 47 točk in 12 skokov.

James se zaveda svojega statusa
"Če sem pošten, tako dobre igre res nisem pričakoval," je po novi zmagi pripovedoval James in nadaljeval: "V ligi je le malo igralcev, ki lahko padejo v tako 'cono'. Blagoslovljen sem, da sem jaz eden od teh. Prav čutiš, da bo šla vsaka žoga skozi mrežico, to je res nekaj posebnega."

S pomočjo skokov do rekordnega niza
Glavna statistična razlika v tretji tekmi med Cavsi in Hawksi se je pokazala v skokih, saj so bili gostje v tej prvini prepričljivo boljši (46:23)! Cleveland je v res neverjetni formi, saj je v končnici dobil vseh sedem tekem z več kot 10 točkami razlike, s čimer je popravil rekord Indiane iz leta 2004.

Tudi Denver potrebuje le še eno zmago
Bolj napeto, a z istim razpletom se je končalo v Dallasu, kjer je Denver zmagal s 106:105 in enako kot Cleveland povedel s 3:0 v zmagah. Odločilno trojko je sekundo pred sireno zadel Carmelo Anthony. Gostitelji so še pol minute pred koncem vodili s 105:101, Anthony je hitro znižal z zabijanjem, na nasprotni strani pa je Dirk Nowitzki s 4 metrov zgrešil za mirno končnico in Anthonyju omogočil akcijo, ki se je izkazala za sporno.

Namerno naredil prekršek, a sodniki niso hoteli piskati
Pri zadnji akciji je domači igralec Antoine Wright dvakrat s prekrškom želel ustaviti Anthonyja (Dallas še ni imel izkoriščenega "bonusa"), a je sodnikova piščalka ostala nema. Vodstvo lige se je dve uri po koncu tekme odzvalo s pisno izjavo, ki pa ni vplivala na razplet dogodkov: "Ob koncu tekme so sodniki spregledali namerni prekršek Wrighta, še preden je Anthony vrgel za tri točke."

Med 2:1 in 3:0 je bila tanka črta
"V svoji kratki karieri v Ligi NBA sem zadel kar nekaj pomembnih metov, toda nikoli v tako pomembnem trenutku," je bil po tekmi navdušen Anthony, ki je nato priznal: "Med izidoma v zmagah 2:1 in 3:0 je bila res tanka črta."

Konec sezone za Minga
Košarkar Houstona Jao Ming je zaradi počene kosti v levem stopalu že končal sezono. Kitajec se je poškodoval na petkovi tekmi proti LA Lakersom. 229 cm visoki center bo moral zaradi svoje tretje poškodbe na levem stopalu počivati do 3 mesece.