Košarkarji Helios so po pričakovanju na vrhu Lige Telemach. Foto: Aleš Fevžer

V ekipi Elektre je zaigral novinec in povratnik iz lanske sezone Simo Atanacković. Čeprav v prvi četrtini ni zadel, pa je njegova ekipa po desetih minutah zaostajala le za tri točke. Po 20 minutah so gostitelji vodili z 12 točkami prednosti in gledalci so že menili, da so je odpor košarkarjev iz Šoštanja strt. Gostje so v tretji četrtini držali ravnotežje in pred zadnjimi desetimi minutami je bilo 11 točk prednosti za domače.

Helios je še minuto in 45 sekund pred koncem vodil z desetimi točkami prednosti (65:55). Nato je Srb Đorđe Lelić zadel za dve točki, Andrej Podvršnik pa je nadaljeval niz gostov s petimi zaporednimi točkami. Dvajset sekund pred koncem je bilo tako le pet točk prednosti za domače in Sagadin je moral poklicati svoje igralce na posvet. Domžalčani so nato s štirimi zaporednimi točkami tekmo vendarle privedli do končne zmage. Lelić je s trojko v zadnji sekundi poskrbel le še za lepotni popravek izida.