Sašo Zagorac, Zlatorog
Malcolm Armstead
Malcolm Armstead sicer ni odigral najboljše tekme, a na koncu je bil junak Krkine zmage. Foto: www.alesfevzer.com
Tajfun, Dejan Mihevc
Tajfun je letos v Ligi Telemach izgubil le eno tekmo, tudi tokrat pa je dokazal, da gre za kakovostno moštvo. Foto: www.alesfevzer.com

V prvem polčasu je vse kazalo na lahko zmago zmajev, ki so na začetku druge četrtine prvič povedli z dvomestno prednostjo, nato pa vodili tudi že za 19. 13 točk je znašala razlika pred drugim polčasom. Po prihodu iz garderobe so varovanci Predraga Milovića zaigrali kot prerojeni, na ljubljanski strani pa je sledil pravi razpad sistema. Brez idej in s številnimi napakami v napadu so v tretji četrtini dali le deset točk, slabi pa so bili tudi v obrambi, saj so jim jih razigrani Laščani dali 27. Tri minute pred koncem tretje četrtine so prek Bojana Jovanovića, ki je izvrstno vodil igro Zlatoroga, prvič povedli.

Alešu Pipanu ni uspelo potegniti pravih potez in najti razpoloženih igralcev niti v zadnji četrtini. Prednost so gostitelji turnirja zadržali. Slabe štiri minute pred koncem je Miha Lapornik izza črte zadel za +13 in z eno nogo so bili domači košarkarji že v finalu. Olimpija se je minuto in pol pred koncem približala na -6, a nato je Paolo Marinelli zgrešil dve trojki, končni izid pa je postavil razigrani Sašo Zagorac, ki je bil z 20 točkami tudi prvi strelec tekme. Olimpija šele drugič v zgodovini ne bo igrala v finalu pokala.

Armstead junak Krke
Novomeščani bodo v soboto branili pokalno lovoriko, ki so jo lani v Mariboru osvojili prvič, toda Tajfun, ki je v edini medsebojni letošnji tekmi premagal Krko, se je znova izkazal za zelo zahtevnega tekmeca. Prvi polčas je bil izenačen, slovenski prvaki pa so na odmor odšli s prednostjo točke. V tretji četrtini so zagospodarili na igrišču in hitro povedli z dvomestno razliko. Pred zadnjimi desetimi minutami so vodili še za 13 točk.

Še pet minut pred koncem je Krka vodila za devet. Nato pa več kot pet minut varovanci Aleksandra Džikića niso dosegli točk. Hitra branilca Tajfuna Ceola Clark in Domen Bratož sta bila najzaslužnejša za serijo 11:0. V zadnjih 77 sekundah je izkušeni Chris Booker izgubil dve žogi in Clark je s polaganjem, nato pa še dodatnim prostim metom popeljal pol minute pred koncem Tajfun v vodstvo.

Napad Krke je nato prekinil Đorđe Lelić, po minuti odmora pa je žogo v svoje roke vzel Armstead, ki je zadel trojko. Štiri sekunde so ostale Šentjurčanom, a je Clark metal skoraj s sredine in zgrešil. Trener trenutno vodilne ekipe Lige Telemach Dejan Mihevc je bil po tekmi jezen, saj naj bi po njegovih besedah zapisnikarski mizi dejal, da v primeru dobljenega koša zahteva minuto odmora, ki pa je nato ni dobil.