Po izenačenem prvem polčasu, ki so ga Ljubljančani dobili z 48:47, si je Olimpija odločilno prednost priigrala na začetku drugega dela, ko je v manj kot treh minutah ušla na +13 (60:47). Šenčur se je minuto in pol pred koncem približal na -5 (74:79), a je nato Edo Murić zadel trojko in zatrl vse apetite domačih po morebitnem presenečenju.

Jaka Blažič je bil s 25 točkami najboljši strelec tekme v Šenčurju, kjer se je zbralo 400 gledalcev. Foto: www.alesfevzer.com

Pri Olimpiji je bil najboljši strelec Jaka Blažič, ki je dosegel 25 točk. Murić in Codi Miller-McIntyre sta jih prispevala po 14. Na drugi strani jih je Marko Popadić dosegel 22, Dino Murić pa 14.

Jurica Golemac je v zadnjih dveh sezonah do naslova popeljal Koprčane. Bo letos do 21. pokalne lovorike Ljubljančane? Foto: www.alesfevzer.com

Krka tretjo četrtino dobila s +14
Krka si je v Novem mestu po izenačenem prvem polčasu odločilno prednost priigrala v tretji četrtini, ki jo je dobila z 29:15. Pri Dolenjcih je bil strelsko najučinkovitejši Muhamed Pašalić z 19 točkami in osmimi podajami, medtem ko je Luka Lapornik za zmago prispeval 17 točk. Pri Polzeljanih je Sandi Čebular dosegel 23, Miha Vašl pa 19 točk.

Odločitev konec tedna na Kodeljevem
Tako Ljubljančani kot Novomeščani so tako zelo blizu zaključnemu turnirju najboljše četverice, ki bo konec tedna na Kodeljevem. Že v ponedeljek sta Helios Suns in Koper Primorska zmagala v gosteh: Domžalčani v Šentjurju (67:60), Koprčani pa v Rogaški Slatini (82:62).

POKAL SPAR

ČETRTFINALE, prve tekme

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR – CEDEVITA OLIMPIJA
77:85 (27:26, 20:22, 10:18, 20:19)
Popadić 22, D. Murić 14, Brkić 11; Blažič 25, E. Murić in Miller-McIntyre 14, Hopkins 10.

KRKA – HOPSI POLZELA
95:83 (23:26, 25:18, 29:15, 18:24)
Pašalić 19, Lapornik 17, Cosey in Ramljak 11; Čebular 23, Vašl 19.
Povratni tekmi bosta v četrtek.

ŠENTJUR – HELIOS SUNS
60:67 (18:22, 17:17, 16:15, 9:13)
150; Čebašek 13, Pešić in Ledl po 10; Pelko 18, Konjević 15, Mahkovic 11.

ROGAŠKA – KOPER PRIMORSKA
62:82 (10:27, 23:25, 17:18, 12:12)
Dornik 13, Miličević in Bernard po 9; Lazić 20 točk in 15 skokov, Hodžić 19.

Povratni tekmi bosta v sredo.

Sklepni turnir najboljše četverice bo 15. in 16. februarja na Kodeljevem v Ljubljani.