Stefan Jović je odlično vodil Zvezdin napad, veliko dela pa je znova opravil tudi v finalu. Foto: EPA

Rdeče-beli so slavili že sedmič zapored, kar je rekord v letošnji sezoni najmočnejšega evropskega tekmovanja. Maccabi, Real Madrid, CSKA, Fenerbahče in zdaj še Pao so po vrsti klonili v srbski prestolnici. Vmes je Zvezda nanizala še nekaj odmevnih gostujočih zmag, nazadnje je v torek v Vitorii nadigrala Baskonio, v Ligi ABA pa po 19. krogih sploh še ni poražena. Zadnji jo je premagal Olympiacos, ki je bil v Pireju boljši 20. decembra.

Ponovno je grmelo v polnem Pionirju, že pred začetkom tekme, ko se znova na primer ni slišala himna Evrolige. In na krilih izvrstnega vzdušja so Beograjčani odprli tekmo. Naredili so serijo 16:0, gostje, največji tekmeci Olympiacosa, kluba, s katerimi navijači so pobrateni beograjski, pa so prvi koš dali šele po dobrih šestih minutah.

Tedaj je Mike James zadel izza črte in prav po zaslugi trojk so Atenčani ekspresno znižali. Hitro je bilo 18:14. V drugi četrtini je Zvezda znova pobegnila na dvomestno prednost, a se je Pao spet hitro vrnil. Najbolj razigran je bil Kenny Gabriel, ki je zadel prvih pet poskusov za tri. Ob koncu je bil Američan tudi prvi strelec tekme s 23 točkami.

Gostje so prvič povedli minuto pred koncem tretje četrtine (55:56). Ko je bilo do konca tekme še pet minut, je bil izid 64:63, nato pa je Zvezda v naslednjih štirih minutah po zaslugi odlične obrambe, Marka Simonovića in Ognjena Kuzmića povedla za sedem in obrnila tekmo v svojo korist. Prvi igralec tekme je bil Kuzmić. Srbski center, ki je lani igral za Panathinaikos, je dal deset točk, ujel pa je kar 14 odbitih žog.