Fabio Quartararo je v Kataloniji pred dvema tednoma dobil kvalifikacije, dirko pa je končal na drugem mestu. Foto: Reuters

Marc Marquez, vodilni v skupni razvrstitvi svetovnega prvenstva, je v kvalifikacijah zasedel četrto mesto. Njegov zasledovalec Andrea Dovizioso, ki zaostaja 37 točk, je tokrat končal šele na 11. mestu. Veteran Valentino Rossi je zasedel šele 14. mesto.

20-letni Francoz si je že pred dvema tednoma v Montmelu zagotovil prvo mesto v kvalifikacijah. Quartararo je postal najmlajši voznik, ki je dvakrat zapored osvojil prvo mesto v kvalifikacijah elitnega razreda. Dirka v Assnu bo v nedeljo ob 14.00.

V razredu Moto2 je bil v kvalifikacijah najhitrejši Avstralec Remy Gardner (Kalex), v razredu Moto3 pa Italijan Niccolo Antonelli (Honda).