Andrea Dovizioso je bil najhitrejši v kvalifikacijah dirke za VN Nizozemske. Foto: EPA

Dovizioso je četrtič v karieri dobil kvalifikacije najmočnejšega razreda, sicer pa si je privozil 17. najboljši startni položaj. Rossi je bil lani najhitrejši v kvalifikacijah, nato pa je tudi dobil dirko na Nizozemskem. Za Italijanoma se je uvrstil Britanec Scott Redding, ki prav tako dirka z ducatijem. Četrto mesto je zasedel vodilni v svetovnem pokalu Marc Marquez, Španec, ki vozi tovarniško hondo.

S kvalifikacijami ne more biti zadovoljen aktualni svetovni prvak, Yamahin Jorge Lorenzo. Španec je postavil šele 11. čas, zaradi kazni Andree Iannoneja, ki bo dirko začel z zadnjega mesta, pa je napredoval na deseto mesto. Lorenzo je v svetovnem prvenstvu trenutno na drugem mestu. Ima deset točk manj kot Marquez in 12 več od moštvenega kolega Rossija.

V razredu moto2 bo s prvega mesta startal Švicar Thomas Lüthi, v moto3 pa Italijan Enea Bastiani.