Za najboljšega motokrosista v razredu MXGP leta 2016 Tima Gajserja je to šesta uvrstitev na stopničke letos: vknjižil je tri druga in tri tretja mesta, za zmagoslavje ima priložnost še na treh dirkah. Foto: mxgp
Le nepremagljivi Herlings hitrejši od Gajserja

Optimistične napovedi voznikov so se potrdile: Gajser je zaostal le za Herlingsom, ki je bil tudi tokrat daleč pred vsemi tekmeci, drugi slovenski predstavnik Klemen Gerčar pa je drugič zapored vknjižil točko, zasedel je končno 22. mesto (v prvi vožnji je bil 22., v drugi pa 20.).

Herlings pometel s tekmeci
Herlings se je poigral s tekmeci. V prvi vožnji je Gajserja premagal za skoraj 16 sekund, tretji je bil Desalle, ki je za drugim mestom zaostal dobrih pet sekund.

V finalni vožnji se je v boj za najvišja mesta znova vmešal sicer drugi v skupnem seštevku in v prvi vožnji osmi Italijan Antonio Cairoli. Za Herlingsom, ki je bil še enkrat razred zase, je na drugem mestu zaostal za skoraj 15 sekund, Gajser na tretjem pa še dobrih 11 sekund več.

Gajser četrti v skupnem seštevku
Gajser je v skupni razvrstitvi znova četrti, zaostanek za tretjim Desallom znaša tri dirke pred koncem sezone 32 točk.

Motokrosistična karavana se zdaj seli v Turčijo, kjer bo dirka že prihodnji konec tedna. Nato sledita dva tedna premora pred dirko za VN Nizozemske v Assnu, zaključek sezone pa bo 30. septembra 2018 v Imoli na dirki za VN Italije.