Tako Gajser kot Pancar sta v prvi vožnji v Imoli osvojila osmo mesto. Foto: Televizija Slovenija

Tim Gajser je v prvi vožnji dosegel osmi čas, v drugi petega, dirko za VN Italije je tako končal na skupno šestem mestu. Gajser zdaj za vodilnim Jeffreyjem Herlingsom zaostaja za 67 točk in je padel na tretje mesto.

Novi zapleti in padci Gajserja
Branilec naslova Tim Gajser se je že takoj po startu prve vožnje zapletel s tekmecem in bil okrog 18. mesta. A drugi krog je začel na devetem mestu, že po četrtem je bil šesti, slabih 12,5 sekunde za vodilnim Špancem Jorgejem Pradom. Pred Gajserjem je na petem mestu vozil Francoz Gautier Paulin, ki je skušal storiti vse, da ne bi predse spustil Slovenca.

Prado zmago podaril Herlingsu
V 12. krogu je Gajser padel in izgubil vse možnosti, da bi se pridružil prvi peterici, saj je že za petim Paulinom zaostajal za več kot 12 sekund, za vodilnim Pradom pa za 19,9. Še več, povsem se mu je približal Nizozemec Glenn Coldenhoff na sedmem mestu.

Gajser po osmem in petem mestu skupno šesti

Gajser je v naslednjih krogih dirkal bolje, a v zadnjem krogu naredil napako in nazadoval na osmo mesto. Prado je prav ob koncu zapeljal v globok kanal, končal na četrtem mestu, zmago pa je osvojil Nizozemec Jeffrey Herlings.

V drugi vožnji je Gajser bolje štartal, začel okrog šestega mesta, a mu nato ni uspel preboj proti vrhu.

Osmo mesto za Pancarja
Jan Pancar, drugi slovenski predstavnik na VN Italije, je bil v prvem nastopu razreda MX2 prav tako osmi in je dosegel najboljši izid v karieri. S KTM-om je za najhitrejšim, Belgijcem Jagom Geertsom (Yamaha), zaostal za 28,862 sekunde. Pancar je v drugi vožnji dosegel 12. mesto, skupno pa je bil osmi. Zmage se je veselil Francoz Maxime Renaux, ki je bil na prvi vožnji drugi, na drugi pa je bil najhitrejši.

Niz treh dirk v Faenzi pri Imoli
SP v motokrosu se nadaljuje ta konec tedna, predtem so pred slabim mesecem dni v Latviji dirkači opravili tri preizkušnje v tednu dni. Tako bo tudi v Faenzi, kjer bo Gajser 8. septembra praznoval 24. rojstni dan. Po današnji dirki za VN Italije bo v sredo nato dirka za VN Faenze, 13. septembra pa na istem prizorišču še VN Emilije Romanje.