Tim Gajser je v prvi vožnji VN-ja Portugalske osvojil tretje mesto, v drugi pa je bil peti. Skupno je bil tretji, kar je njegov rezultat sezone. Foto: EPA
Jeffrey Herlings je dobil že četrto od petih dirk nove sezone. Foto: EPA
Gajser: Zelo sem vesel, da sem nazaj
Herlings spet na vrhu, Gajser tretji

Peta dirka sezone je bila povsem v znamenju Nizozemca Herlingsa, ki je brez težav dobil obe vožnji in prednost v skupnem seštevku povišal na 16 točk. Gajser se je z novimi 36 točkami povzpel na osmo mesto.

Tim Gajser je prvo vožnjo končal na tretjem mestu. Odlično je štartal, v predzadnjem krogu ga je na spustu prehitel svetovni prvak Cairoli. V drugi vožnji je na začetku Gajser naredil manjšo napako in padel na osmo mesto, a bil hitro med peterico.

Na progi, ki jo ima za eno najlepših v koledarju SP-ja, je, gledano v celoti, slovenskemu motokrosistu uspela najboljša predstava sezone. Dokazal je, da se po poškodbi uspešno vrača med najboljše.

"Že ves teden sem se dobro počutil, tudi časi so bili dobri. V prvi vožnji mi je uspel dober start, potem sem se dolgo držal Jeffreyja. Na koncu sem naredil dve napaki, Antonio me je prehitel, vseeno pa je bilo dobro končati med prvimi tremi v vožnji. V drugi pa sem malo izgubil na startu in nato končal na petem, kar je bilo dovolj za stopničke. Veliko bo treba še delati, bo pa zdaj motivacija še večja, ko vidiš, da se sestavlja in da gre," je povedal Gajser.

Klemen Gerčar je bil v prvi vožnji na 21. mestu blizu točk. V drugi vožnji je bil 25. Skupno je končal na 28. mestu.

Naslednja dirka bo v Orljonoku v Rusiji 1. maja.