2. C. VLAANDEREN  NIZ/yamaha    +5,406
 3. B. BOGERS      NIZ/husqvarna 15,775
 4. R. FEBVRE      FRA/kawasaki  30,304
 7. T. GAJSER      SLO/honda   1:04,325

V današnji prvi vožnji je Gajser že startal zadržano in bil na začetku četrti, v naslednjih krogih pa je izgubil še nekaj mest, ko ga je na zahtevnem mivkastem terenu prehitelo še nekaj tekmecev. Na koncu mu je ostalo sedmo mesto. V ospredju je bil najprepričljivejši Bogers, ki se je po nekaj krogih prebil v vodstvo in tam ostal do konca. Drugi je bil njegov rojak Calvin Vlaandern, tretji pa Francoz Romain Febvre.

Podobno je bilo v drugi vožnji, ko Gajser prav tako ni imel pravih možnosti za preboj proti vrhu. V ospredju so na vrhu končali trije Nizozemci. Zmagal je Glenn Coldenhoff, drugi je bil Vlaanderen, tretji pa Bogers. A za tega je bilo tudi to dovolj, da je zmagal v seštevku dirke, kjer je zbral 45 točk, eno več kot Vlaanderen in dve več kot Coldenhoff.

Gajser je sicer prepričljivo prvi v seštevku sezone, pred današnjo dirko je imel kar 125 točk naskoka pred najbližjim zasledovalcem. Po Lommlu se je ta le za malenkost zmanjšal, saj je najbližji tekmec, zmagovalec sobotnih kvalifikacij Švicar Jeremy Seewer, tokrat končal na petem mestu in dobil le tri točke več kot Slovenec. Gajser ima 605 točk, Seewer jih ima 483.

5. M. RENAUX      FRA/yamaha       441

"V nobeni od voženj mi ni uspelo najti res dobre linije. Steza je bile izjemno groba, kar je delo še otežilo. Trudil sem se, kolikor se je dalo, a ni bilo ritma in šlo je bolj za preživetje kot za dirkanje," je nastop v Belgiji za spletno stran svoje ekipe Honda ocenil Gajser. "Seveda sem malo razočaran, želel sem biti konkurenčen in se boriti za vrh, toda tole dirko bom pozabil in se pripravil na finiš sezone, kjer moram ostati močan," je še dodal najboljši dirkač te sezone.

Gajser se vozi proti novemu naslovu svetovnega prvaka

V razredu MX2 so bili najboljši Belgijec Jago Geerts, Nizozemec Kay de Wolf in Francoz Tom Vialle. Slovenski dirkač Jan Pancar je uvodno vožnjo končal na 13. mestu, drugo na 11., tudi skupno pa je bil na dirki 11., dobil je 18 novih točk v SP-ju.

V seštevku je prvi Geerts s 590 točkami, Pancar je 12. z 200 točkami.

Naslednja dirka bo 7. avgusta v švedski Uddevalli. Po odpovedi zadnje letošnje dirke v Omanu so zdaj skupno ostale le še štiri dirke do konca sezone, tako da je Gajser že zelo blizu novemu naslovu prvaka.