Na belgijskem prizorišču, ki velja za najzahtevnejšo postajo sezone, so letos v zaradi koronskih ukrepov spremenjenem koledarju kar tri dirke. Prvo v nedeljo je Gajser dobil in tudi danes mu je po treh četrtinah VN Limburga kazalo dobro, saj je bil v vodstvu druge vožnje. A ena večja napaka in smola sta ga nato stali skupne zmage na dirki, vendar pri točkah ni izgubil prav ničesar. Foto: AMZS

Slovenski motokrosist je na treningu dosegel drugo mesto. Na štartu prve vožnje je v prvi ovinek zavil kot drugi, zaostal je le za kraljem te prvine Pradom. Gajser je v 3. krogu naredil edino napako, izgubil nadzor, kar je pomenilo, da je mimo njega švignil Romain Febvre.

Ključen manever v 12. krogu
Tri kroge pozneje je napako naredil Francoz in Gajser se je vrnil na drugo mesto. Prado in Gajser sta bila nato ves čas skupaj, drugi so začeli močneje zaostajati. Ključni trenutek je bil v 12. krogu, ko je Gajser z odličnim manevrom skočil v vodstvo, ki ga je zadržal do konca vožnje. To je zanj že deseta osvojena vožnja v sezoni.

Napaka v drugi vožnji Gajserja stala zmage
V drugi vožnji je Gajserju odlično kazalo do sedmega kroga, saj se je z začetnega tretjega mesta prebil na drugo in potem prehitel še Prada ter povedel. A je nato naredil napako, zapeljal ob progo in se z motorjem zataknil za nosilec reklamnega napisa. Potreboval je precej časa, da se je rešil, ko pa je nadaljeval, je bil šele sedmi. Do konca je pridobil štiri mesta in bil tretji.

"Na splošno sem zadovoljen z dirko. Dobro sem vozil, imel sem pravo hitrost v obeh vožnjah, naredil sem le manjšo napako v drugi vožnji. Niti padel nisem, samo zapeljal sem s steze, ampak naravnost v reklame in sem izgubil 20 sekund. Nato sem močno pritisnil , imel bistveno boljše čase krogov in sem lovil tekmece, škoda le, ker mi je na koncu krogov zmanjkalo," je dogajanje na dirki za spletno stran svoje ekipe povzel Gajser.

Gajser povečal vodstvo
Gajser ostaja trdno na prvem mestu v SP-ju, prednost pa je celo povečal. Zdaj ima 533 točk, drugi Cairoli pa 478. A slednjemu se je močno približal zmagovalec današnje dirke Prado, ki ima 476 točk.