Alexa de Angelisa so z dirkališča v Motegiju s helikopterjem prepeljali na dodatne preglede v bolnišnico. Foto: Reuters

Španec je svoj najboljši krog prevozil le nekaj trenutkov za Italijanom ter dosegel 34. "pole position" v karieri in četrtega v tej sezoni.

Rossi ima štiri dirke pred koncem svetovnega prvenstva v skupnem seštevku 14 točk prednosti pred Lorenzom (263:249). Lanski prvak Marc Marquez je kljub poškodbi v kvalifikacijah zasedel tretje mesto.

Na zadnjem prostem treningu je huje padel Alex de Angelis iz San Marina in trening je bil za nekaj časa prekinjen. 31-letni dirkač je sprva negibno obležal nedaleč od uničenega motocikla, a je bil ob prihodu reševalcev pri zavesti, je dihal in lahko govoril ter premikal roke in noge. S helikopterjem so ga prepeljali na nadaljnje preglede in oskrbo v bolnišnico. Po prvih podatkih ima poškodovana pljuča, rebra in nekaj vretenc, nima pa poškodovane glave. Prihodnji teden ga bodo na nadaljnje zdravljenje odpeljali v Italijo.