Spektakularen posnetek Francesca Bagnaie med njegovim sobotnim šovom v Mugellu. Foto: Reuters
Bagnaia najboljši pred domačimi navijači

Starejši izmed bratov Marquez je želel v svojih hitrih kvalifikacijskih krogih slediti Italijanu, a mu je ta le jezno žugal ob tesnem sledenju in tveganih manevrih. Vseeno je Francesco Bagnaia postavil rekord steze v Mugellu in Marca Marqueza (Honda) v zavetrju prehitel za 78 stotink sekunde. Tretji čas je postavil mlajši od bratov Marquez, Alex (Ducati), ki je zaostal desetinko in pol.

Za svetovnega prvaka je bil to 14. najboljši startni položaj v najmočnejšem razredu, na nedeljski dirki pa bo lovil 14. zmago.

Bagnaia je dobil tretji sprint sezone, na šestih dozdajšnjih kratkih dirkah pa je kar petkrat stal na stopničkah. Foto: Reuters

Na sobotni popoldanski sprinterski tekmi je bil znova najhitrejši Francesco Bagnaia (Ducati). Drugo mesto je zasedel njegov rojak Marco Bezzecchi (Ducati VR46), tretje pa Španec Jorge Martin (Ducati Pramac).

Bagnaia se je po zmagi na sprinterski preizkušnji, ki je novost v tej sezoni na koledarju razreda MotoGP, utrdil na prvem mestu v skupni razvrstitvi. Po današnjem zmagoslavju ima štiri točke prednosti pred Bezzechijem in 19 pred tretjeuvrščenim Martinom.

V kvalifikacijah v razredu Moto2 je bil najhitrejši Španec Aron Canet, v razredu Moto3 pa Turek Deniz Oncu.