Marc Marquez je prišel do 23. zmage v MotoGP-karieri. Foto: Reuters

Lorenzo je bil še sedem krogov pred koncem v odličnem položaju, da zmanjša zaostanek za vodilnim v skupnem seštevku Valentinom Rossijem, vendar sta ga napaka in odstop drago stala. Za vodilnim italijanskim šampionom, ki je bil po zmešnjavi z menjavo motociklov ob dežju na koncu lahko zadovoljen s petim mestom, si je pridelal dodatnih 11 točk zaostanka in ostaja pri 224 točkah, Rossi jih ima 247.

Hitro spremenljive vremenske razmere
Dirko so že v drugem krogu razglasili za dežno, kar je pomenilo, da lahko dirkači zamenjajo motorje, če bi se razmere poslabšale. Večina dirkačev se je tako do šestega kroga odločila za postanek, tudi vodilna trojica, ker pa so se razmere na stezi spet spremenile, asfalt se je hitro sušil, so bili v boksih kmalu pripravljeni za še eno menjavo motociklov.

Rossi po padcu Lorenza ni več napadal
Od vodilnih se je zanjo v 18. krogu prvi odločil Marquez, kar se je izkazalo za pravo potezo. Lorenzo je čakal krog dlje, Rossi pa dva več, toda padec Lorenza - zaradi suma poškodbe zapestja so ga prepeljali na pregled v bolnišnico - je spremenil stvari. Rossiju, ki se je prav takrat vračal na stezo, ni bilo treba več napadati, tako da je boj za stopničke prepustil obema Britancema.

Redding se po padcu ni predal
Še posebej za Scotta Reddinga je bil to izjemen dosežek, saj je še pred prvo menjavo motociklov padel, a se je pobral in trmasto nadaljeval, kar mu je na koncu prineslo uspeh kariere in tretjo stopničko. Bradley Smith pa je tvegal in ostal na gumah za suho stezo, kar se mu je nazadnje, ker ni imel toliko postankov kot tekmeci, bogato obrestovalo z drugim mestom. Čeprav je ostal brez stopničk, pa je bil nadvse zadovoljen tudi Francoz Loris Baz na četrtem mestu. Prav vsi so namreč izenačili (Smith) oziroma prišli do najboljših izidov kariere.

Menjavo naredil v pravem trenutku
"Bil sem za yamahama in sem čakal, kaj bosta naredila. Nato pa sem se odločil, da grem na menjavo, in to sem storil v pravem trenutku. Super je, da sem na odru, cilj je bil zmaga, to mi je tudi uspelo,"
je dejal Marquez, ki je odlično izkoristil nastali položaj in pravo taktiko.

Za Lorenza z zaostankom 23 točk pet dirk pred koncem seveda ni še nič izgubljeno, na tretjem mestu je Marquez s 184 točkami.

V moto2 slavje Zarca, v moto3 pa Bastianinija
V razredu moto2 je slavil Francoz Johann Zarco pred Špancem Estevom Rabatom, tretji je bil Japonec Takaki Nakagami. Skupno ima vodilni Zarco že 274 točk, drugi je Rabat s 181, tretji pa še en Španec Alex Rins s 164. V najšibkejšem razredu moto3 pa je Italijan Enea Bastianini zmagal pred Portugalcem Miguelom Oliveiro in Italijanom Niccolom Antonellijem. Skupno še vedno vodi danes šele šesti Britanec Danny Kent z 234 točkami, Bastianini jih ima 179, njegov rojak Romano Fenati pa 139.

Sezona se bo nadaljevala z dirko za VN Aragonije čez 14 dni.