Marc Marquez ima v skupnem seštevku že 19 točk naskoka. Foto: EPA
Marc Marquez
Na odru za zmagovalce so bili znova trije Španci. Foto: EPA

Mladi Katalonec, ki je lani v prvi sezoni v najmočnejšem razredu takoj slavil naslov prvaka, je slabo začel dirko. Začel je s prvega mesta, toda hitro padel na sedmo. Z brezkompromisnimi prehitevanji se je počasi prebijal naprej in po dobrih štirih krogih je že ujel vodilnega Lorenza. Devet krogov pred koncem je švignil tudi mimo svetovnega prvaka, ki ga je za tem ugnal še Marquezov rojak in moštveni kolega na tovarniški hondi Pedrosa.

Marquez je postavil nov mejnik. 21-letni izjemni dirkač je prvi v 43 letih, ki je slavil na prvih treh dirkah in jih tudi začel s prvega startnega položaja. Zadnji, ki pa je tudi dobil uvodne tri preizkušnje sezone, je bil leta 2001 Valentino Rossi, ki je tokrat zasedel četrto mesto.

"Bilo je zabavno"
"Začetek je bil težek. Pnevmatike niso bile dobre, vrtele so se v prazno, bil sem na umazani strani steze. Toda bilo je zabavno. Ko mi je Jorge pobegnil, sem ga skušal ujeti. Pritiskal sem, videl sem, da od zadaj prihaja Dani. To je bilo na koncu dovolj, da smo osvojili novo zmago. Hvala ekipi, hvala navijačem v Argentini," je povedal Marquez.

"Nisem tako zelo užival, veliko časa sem izgubil na začetku dirke. Nisem bil najmočnejši. Jorge in Marc sta mi pobegnila. V nekaj krogih sem ujel ritem in prišel do drugega mesta. Nisem bil sposoben zmagati. Ekipna predstava pa je bila dobra," je dodal Pedrosa, ki je poskrbel za dvojno zmago honde.

Zmagala tudi Rabat in Fenati
Dirko v razredu moto2 je dobil Španec Esteve Rabat (Kalex), ki je slavil tudi na uvodni dirki v Dohi, v Austinu pa je bil drugi. Rabat je vodilni v skupnem seštevku, pred drugouvrščenim Fincem Mikom Kalliem ima že 28 točk prednosti. V razredu moto3 je bil najhitrejši Italijan Romano Fenati (KTM), Avstralec Jack Miller je zadržal vodstvo v razvrstitvi. Naslednja dirka bo čez teden dni, ko bo na sporedu VN Španije v Jerezu.