Joan Mir si je s sedmim mestom na dirki za VN Valencie zagotovil naslov svetovnega prvaka. To je bil prvi naslov svetovnega prvaka za Suzuki po letu 2000. Foto: Reuters

Za potrditev lovorike je bilo dovolj sedmo mesto na današnji dirki za VN Valencie. Dirko je sicer dobil Italijan Franco Morbidelli (Yamaha SRT). Drugi je bil Avstralec Jack Miller z ducatijem, tretji Španec Pol Espargaro (KTM).

Mir je nedeljsko preizkušnjo začel s 37 točkami naskoka pred tekmeci, zato za naslov ni bilo potrebno preveliko tveganje. Z umirjeno predstavo in uvrstitvijo sredi deseterice je zbral dovolj točk, da ga pred zadnjo dirko v Portimau na Portugalskem nihče več ne more ujeti.

Zdaj je najbližje Morbidelli, ki pa ima pred zadnjo dirko že neulovljiv zaostanek 29 točk.
Med drugimi dirkači, ki so še imeli teoretične možnosti za naslov, je Mirov moštveni sotekmovalec, rojak Alex Rins, kot četrti sicer bil pred njim, a z ne dovolj veliko prednostjo. Še en Španec Maverick Vinales (Yamaha) je kot deseti zaostal za Mirom, Francoz Fabio Quartararo (Yamaha SRT) pa je padel.

Španec Mir potrdil naslov v razredu MotoGP

Ekipa Suzukija je na naslov prvaka v najmočnejšem razredu čakala od leta 2000, ko je slavil Američan Kenny Roberts.

Moto2: Zmaga Martina, še vedno vodi Bastianini
Španec Jorge Martin (Kalex) je zmagal v kategoriji Moto2 na veliki nagradi Valencie, predzadnji dirki svetovnega prvenstva sezone v motociklizmu. Drugi je bil njegov rojak Hector Garzo (Kalex), tretji pa Italijan Marco Bezzecchi (Kalex). Enea Bastianini (Kalex), vodilni v prvenstvu, je bil šesti. Fabio Di Giannantonio (Speed Up), ki je vodil še v zadnjem krogu, je napravil napako tik pred koncem in se s padcem poslovil od zmage. Pred zadnjo dirko SP-ja v tem letu, dirko za VN Portugalske, ki bo v Portimau prihodnjo nedeljo, ima Bastianini 194 točk. Drugi je Britanec Sam Lowes (Kalex), na VN Valencie je bil 14. in prav toliko točk zaostaja za vodilnim. Tretji skupno je Italijan Luca Marini (Kalex), tokrat peti, ima pa 176 točk.

Moto3: Arbolino še upa na naslov prvaka
Italijan Tony Arbolino (Honda) je zmagal v kategoriji Moto3 na veliki nagradi Valencie, na predzadnji dirki svetovnega prvenstva sezone v motociklizmu. S tem je ohranil možnosti, da osvoji naslov prvaka. Vodilni Albert Arenas (KTM) iz Španije je bil tokrat četrti in ima 170 točk, Japonec Ai Ogura (Honda) 162, Arbolino na tretjem mestu pa 159. 20-letni Arbolino je prvo dirko v sezoni dobil dokaj zanesljivo, Španec Sergio Garcia (Honda) je na drugem mestu zaostal 1,142 sekunde, rojak slednjega Raul Fernandez (KTM) 1,297, Arenas pa že skoraj tri sekunde (2,825). Pred zadnjo dirko SP-ja v tem letu za VN Portugalske, ki bo v Portimau prihodnjo nedeljo, ima Arenas osem točk prednosti pred Oguro, ki je bil osmi, in 11 pred Arbolinom.