Motošporti
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 4.7 od 9 glasov Ocenite to novico!
Andrea Dovizioso
Andrea Dovizioso bo v Španiji lovil svoj prvi naslov svetovnega prvaka. Foto: Reuters

MotoGP: Vse bo jasno v Valencii, razlika znaša 21 točk!

Prva dvojna zmaga Ducatija v sezoni
29. oktober 2017 ob 10:05,
zadnji poseg: 29. oktober 2017 ob 10:42
Sepang - MMC RTV SLO

Italijanski motociklist Andrea Dovizioso je s šesto zmago sezone na VN-ju Malezije v Sepangu odločitev o naslovu svetovnega prvaka v MotoGP-ju prestavil na zadnjo dirko sezone. Zaostanek za vodilnim Marcom Marquezom je 21 točk.

Marquez je bil danes četrti, potem ko se je na razmočeni progi po zelo dobrem štartu s sedmega mesta prebil v ospredje, nato pa vozil bolj ali manj zanesljivo in se držal v ozadju. Drugi je bil Jorge Lorenzo, tretji pa Johann Zarco. Zarco je kmalu po štartu prevzel vodstvo, a sta mu Lorenzo in Dovizioso z ducatijema vztrajno sledila in ga prehitela 11 krogov pred koncem. Lorenzo je nato proti moštvenemu kolegu vodstvo izgubil pet krogov pred koncem, ko je "Dovi" prevzel prvo mesto in ga ni več izpustil iz rok. To je bila prva dvojna zmaga sezone za Ducati in druga zapored za Doviziosa v Maleziji.

"Seveda sem vesel, da sem svoje sanje o naslovu svetovnega prvaka ohranil pri življenju," je še na dirkališču dejal Dovizioso. Na zadnji dirki sezone 12. novembra v Valencii je na voljo še 25 točk. To pomeni, da je tudi ob morebitni zmagi Italijana Marquezu v Valencii dovolj že 11. mesto za nov naslov prvaka, če pa bo za 13. mestom, pa bi lahko slavil Dovizioso. Bržkone gre bolj za račun brez krčmarja.

"Imel sem dober ritem. Dirka je bila težka, razmere so bile zahtevne, a moj motor je tekel kot po maslu. Za menoj je popoln konec tedna," je še dejal Dovizioso, ki ima tako kot Marquez šest zmag v sezoni.

V moto2 in moto3 ni več negotovosti
In če bo boj za naslov prvaka v kraljevskem razredu vsaj teoretično odprt vse do finalne dirke sezone, pa sta zdaj znana že oba prvaka v razredih moto2 in moto3. Italijanski motociklist Franco Morbidelli je namreč danes osvojil naslov svetovnega prvaka v razredu moto2. Morbidelli, ki je danes končal na tretjem mestu, je naslov osvojil že pred dirko, ko je njegov največji tekmec Švicar Thomas Lüthi zaradi zloma v stopalu odpovedal nastop. Morbidelli je postal prvi Italijan s skupno zmago v moto2 po Marcu Simoncelliju leta 2008. Medtem pa je Španec Joan Mir (Honda) v najšibkejšem razredu le še potrdil novi status motociklističnega svetovnega prvaka, potem ko je danes osvojil še veliko nagrado Malezije. Naslov v SP-ju je 20-letnik namreč osvojil že minuli vikend v Avstraliji, v Sepangu pa je prišel še do desete zmage v sezoni.