Spektakularna nesreča po prvi tretjini dirke. Foto: Reuters
Valentino Rossi in Casey Stoner
Takole je Valentino Rossi (levo) po dirki čestital Caseyju Stonerju, ki je 7-kratnega svetovnega prvaka prehitel v zadnjem ovinku. Foto: Reuters
Dani Pedrosa
Dani Pedrosa je bil na dirki v Sachsenringu razred zase. Foto: Reuters
Jorge Lorenzo
Jorge Lorenzo se je moral tokrat zadovoljiti z drugim mestom. Foto: Reuters

Pedrosa je 13 krogov pred koncem napadel takrat vodilnega Jorgeja Lorenza, ki se je še ubranil, v naslednjem krogu pa je 24-letni Španec le prevzel vodstvo in do cilja nadzoroval položaj. To je njegova druga zmaga sezone.

Rossi izgubil stopničko v zadnjem ovinku
Tretji je bil Casey Stoner, ki je bil v zadnjem krogu izjemno hiter in je prav v zadnjem ovinku prehitel Rossija. Italijanski zvezdnik, sedemkratni svetovni prvak, je s takšnim razpletom vseeno lahko zelo zadovoljen, saj je pravi čudež, da se je po zlomu noge že po šestih tednih vrnil na dirkališče. V skupnem seštevku za vodilnim Lorenzom zaostaja 111, drugouvrščeni Pedrosa ima 47 točk zaostanka.

Polurna prekinitev zaradi spektakluarnega padca
Na tretjini dirke je padel Randy de Puniet (že drugi hud padec ta konec tedna), za njim se trčenju nista mogla izogniti Alvaro Bautista in Aleix Espargaro. Štart je bil ponovljen in dirkači so morali odpeljati še preostalih 21 od 30 krogov. Ob prekinitvi je vodil Lorenzo pred Pedroso in Stonerjem, Rossi je bil peti.

Pedrosi je bilo nemogoče slediti
"Pedrosa je imel več zagona in je bil tudi veliko hitrejši od mene," je po dirki dejal vodilni v skupnem seštevku Lorenzo, ki je za španskim zmagovalcem zaostal za dobre tri sekunde. Sklenil je: "Nemogoče mu je bilo slediti. Sicer pa sem z drugim mestom še kar zadovoljen, kar je tudi lepa popotnica za naslednjo dirko."

Tudi v ostalih razredih španska zmaga
V razredih Moto2 in 125cc sta prva dirko končala Španca. Toni Elias je v razredu Moto2 prepričljivo slavil pred Italijanoma Andreo Iannonejem in Robertom Rolfom, v razredu 125cc pa je Marc Marquez v cilj pripeljal pred Japoncem Tomojošijem Kojamo in Nemcem Sandrom Cortesejem.