Marc Marquez ima po polovici sezone 170 točk. Foto: EPA

O razpletu dirke je odločala tudi menjava motociklov, saj so dirkači začeli na tistih z gumami za mokro stezo, pozneje pa se je ta osušila in nekateri dirkači so zamudili pri menjavi ter ostali v ozadju. Marquez, ki je v Nemčiji dobil že sedem dirk, je zmagal tretjič letos. Španec je še povečal prednost v skupnem seštevku, kjer ima zdaj že 48 točk več kot Jorge Lorenzo in 59 kot Valentino Rossi.

Yamahi sta tokrat močno zaostali. Rossi je bil osmi in je osvojil osem točk, Lorenzo pa na 15. mestu le eno. Pred karavano je zdaj poletni premor, svetovno prvenstvo pa se bo nadaljevalo 14. avgusta, ko bodo dirkali v Spielbergu v Avstriji. Sicer je sezona ravno na polovici.

"Odločitev o gumah na začetku ni bila najboljša, sem pa zadel pravi trenutek za menjavo. Takoj ko se je začelo dovolj sušiti, sem šel v bokse in videl sem, da nato samo napredujem. Vse skupaj je bilo do konca prav lahko," je bil zadovoljen Marquez.

V razredu moto2 je slavil Johann Zarco. Francoz je za las prehitel Nemca Jonasa Folgerja, ki je dva ovinka pred koncem napadel, šel mimo svetovnega prvaka, a ga je nato na zavoju v ciljno ravnino Zarco, ki tudi vodi v svetovnem prvenstvu, prehitel. Tretji je bil Španec Julian Simon. V najšibkejšem razredu je drugič v karieri zmagal Malezijec Khairul Idham Pawi, na stopničke sta se uvrstila še Italijana Andrea Locatelli in Enea Bastianini.