Casey Stoner bi si težko želel boljši uvod v novo sezono. Foto: Reuters
Casey Stoner
Po uvodni dirki strokovnjaki menijo, da bo letošnja sezona zelo napeta. Foto: Reuters
'Lahkokategornika' Corsi in Bradl sta takole 'plavala' v dežju na leta 2004 zgrajenem dirkališču, kjer seveda sama gradnja ni predvidela takih nalivov. Foto: Reuters

Stoner je bil najhitrejši že na vseh treningih, tudi uradnem. Na štartu zaradi dežja z nedelje na ponedeljek prestavljene dirke je dobro opravil prvi del naloge in ni dopustil presenečenj. Valentino Rossi je na startu izgubil mesto - prehitel ga je Loris Capirossi, ki je 14 krogov pred koncem padel in končal na 18. mestu - a se je kmalu spet znašel na drugem mestu. Avstralcu se je približal na dobri dve sekundi zaostanka, a Stoner je bil preprosto prehiter, slavil je 17. zmago kariere v MotoGP-ju, tretjo zaporedno v Katarju. "Doktor" se je moral zadovoljiti z drugim mestom pred Jorgejem Lorenzom.

V 10. krogu je Alex De Angelis trčil z Danijem Pedroso, ki pa se je dobro ujel in je lahko nadaljeval. Incident so pod drobnogled vzeli komisarji dirke.

Dež v puščavi prestavil dirko na ponedeljek
Čeprav v Katarju povprečno dežuje le osemkrat na leto, so organizatorji za uvodno dirko sezone motociklistov izbrali ravno enega izmed deževnih dni. Dirko v kraljevem razredu so morali prestaviti na ponedeljek ob 20. uri. Močni nalivi so motili celoten program predvidenega dirkaškega spektakla pod žarometi, primernega odprtju sezone.

Po štirih krogih slavil Iannone
Dirko v najnižjem razredu so začeli v suhem, po samo treh krogih se je ulilo, po četrtem krogu pa so prekinili preizkušnjo. Dobil jo je takrat vodilni Andrea Iannone, ker so izpeljali manj kot dve tretjini dirke (predvidenih je bilo 18 krogov), bodo dirkači dobili le polovične točke.

V srednjem razredu so dirko z 20 skrajšali na 13 krogov, zmagal je Hector Barbera pred francoskim dvojcem Cluzel-Di Meglio.