Fabio Quartararo je dobil obe uvodni dirki elitnega motociklističnega razreda MotoGP, zdaj pa se je vrnil na sam vrh. Foto: Reuters

Quartararo je dobil prvi dirki v tej sezoni v Jerezu, potem pa se mu je ustavilo in na zmagovalni oder so se začeli vzpenjati tekmeci. Danes je mladi Francoz znova naredil korak na vrh in na koncu slavil še tretjič. Izkoristil je tudi ničlo tekmeca v boju za naslov, saj je Andrea Dovizioso (Ducati) odstopil že v prvem zavoju po trčenju z Johannom Zarcojem.

Gume sem imel povsem uničene, suzukija pa sta bila povsem blizu. Pomembno je bilo, da sem začel iz prve vrste, start sicer ni bil najboljši, a sem potem lahko prišel naprej. V zadnjem mesecu sem preživljal težke trenutke, po dveh zmagah nisem več našel poti na vrh in kar oddahnil sem si.

Fabio Quartararo

V soboto je sicer zablestel Quartararojev moštveni sotekmovalec Franco Morbidelli, ki si je prvič v karieri privozil najboljši štartni položaj. Tudi na dirki ga je na začetku obranil in povedel, za njim pa sta bila še veteran Valentino Rossi na tovarniški yamahi in Quartararo.

Menjava v vodstvu se je zgodila v devetem krogu, ko je Francoz prehitel Italijana, Morbidelli in Rossi pa sta bila tik za njim. Po napaki Morbidellija se je Rossi prebil pred njega in kazalo je, da se mu odpirajo možnosti za zmago, če bi uspešno napadel Quartararoja.

Toda deset krogov pred koncem je bilo sanj o velikem uspehu za veterana konec. Zdrsnil je in se zapeljal v pesek ter tako končal svoj jubilejni 350. nastop na dirkah v elitnem razredu.

Zmagovalec je bil odločen, v boju za drugo in tretje mesto pa sta v zadnjih krogih napadla suzukija. Morbidellija sta ujela v predzadnjem krogu, do zadnjega pa sta ga oba prehitela.

Za Mira je bila to že tretja zaporedna uvrstitev na zmagovalni oder, obenem je zdaj tudi na drugem mestu skupnega seštevka. Rinsu je uspelo priti s 13. štartnega mesta do prve uvrstitve na stopničke v sezoni. Za Suzuki pa so to sploh prve dvojne stopničke po letu 2007. Podobno kot za Rossija se je dirka slabo končala tudi za drugega tovarniškega voznika Yamahe, Maverick Vinales je bil po skromni predstavi šele deveti. Za Morbidellijem pa sta peto in šesto mesto osvojila še voznika ekipe Ducati Pramac Jack Miller in Francesco Bagnaia.

Skupno je zdaj na vrhu Quartararo s 108 točkami, Mir je drugi s 100, Vinales tretji z 90, Dovizioso je s 84 četrti.

Sezona se bo nadaljevala 11. oktobra v Le Mansu.