Marc Marquez je bil znova fantastičen. Foto: Reuters

Marqueza po devetih zaporednih zmagah v sezoni SP zdaj le še ena zmaga loči od rekordnega dosežka Italijana Giacoma Agostinija, ki je v sezonah 1968, 1969 in 1970 dobil prvih deset dirk sezone.

Zmešnjava zaradi dežja
Današnjo preizkušnjo je zaznamovala ploha tik pred štartom, zaradi katere so številni dirkači uporabili gume za dež, a po zadnjem krogu za ogrevanje zaradi hitrega sušenja steze presedlali nazaj na "suhe" pnevmatike, kar pomeni, da so morali štartati iz boksov. Ena izmed redkih izjem je bil domači dirkač Stefan Bradl, ki pa je na koncu pristal šele na 16. mestu.

Nova izjemna vožnja
Marquez je s še eno velemojstrsko predstavo iz boksov poskrbel za nekaj vratolomnih potez in kaotičnih nekaj prvih krogov ter se v petem krogu odpeljal tudi mimo Bradla. Vodstva ni več izpustil iz rok in se tako še utrdil v skupnem vodstvu. Drugo mesto je osvojil njegov moštveni sotekmovalec, rojak Dani Pedrosa, popoln španski uspeh je potrdil še Jorge Lorenzo (Yamaha) na tretjem mestu.

Marquez: K sreči se je vse dobro izšlo
"Bilo je težko, ko sem videl Stefana Bradla, da menja gume. Bil sem mnenja, da se je pravilno odločil, saj je bil en kotiček proge res popolnoma moker. Ta zmagoviti niz, ki mi je uspel, je enostavno čudovit, skorajda neverjeten. Ko sta se za menjavo odločila še moja glavna tekmeca, Dani Pedrosa in Valentino Rossi, sem jima sledil, in k sreči se je vse dobro izšlo,"
je dejal Marquez.

V razredu moto2 je bil najhitrejši Švicar Dominique Aegerter (Technomag carXpert), Avstralec Jack Miller na KTM-ju pa je dobil dirko v razredu moto3. Sezona se bo nadaljevala 10. avgusta v ameriškem Indianapolisu.