Cal Crutchlow je bil tokrat najhitrejši. Bo tako tudi v soboto? Dirka je na sporedu ob 15.00. Foto: Reuters
Dani Pedrosa
Dani Pedrosa je imel tokrat največ smole na stezi. Foto: Reuters

Sicer na Nizozemskem še bolj odmevajo spektakularne nesreče največjih zvezdnikov. Aktualni prvak Jorge Lorenzo si je na drugem prostem treningu zlomil ključnico in je bil že operiran v Barceloni (po operaciji bo prihajajoči konec tedna kljub vsemu preživel z ekipo v boksih, ni pa celo izključeno, da nastopi na dirki), tokrat pa je padel še vodilni v skupni razvrstitvi Dani Pedrosa. Španski zvezdnik je bil še dobrih pet minut pred koncem kvalifikacij vodilni, nato pa padel in kvalifikacije končal na petem mestu.

Marquez, ki je padel na tretjem prostem treningu, je na kvalifikacijah nastopil kljub zlomljenemu mezincu na desni roki in zlomljenemu palcu na desni nogi. Tik za prvimi tremi je pristal devetkratni svetovni prvak Valentino Rossi (Yamaha).

To je sploh prvi najboljši štartni položaj za Crutchlowa v karieri in prvi za britanskega dirkača v motoGP-ju po Jeremyju McWilliamsu leta 2002. "Seveda sem zadovoljen, ampak to zame ni pravi dosežek, Jorgeja ni tu, seveda bi se rad udaril z njim. Upam, da bomo dobili priložnost za to, ko se vrne," je dejal Crutchlow, ki letos še ni končal dirke slabše od petega mesta.

Oliveira in Marquez z identičnim časom
Kvalifikacije v razredu moto3 je dobil Portugalec Miguel Oliveira (Mahindra). Z istim časom kot Oliveira je drugi startni položaj osvojil Španec Alex Marquez (KTM), tretji najhitrejši pa je bil njegov rojak Maverick Vinales (KTM). V moto2 najboljši čas za Pola Espargara.