Tim Gajser se je po poškodbi vrnil v karavano. Foto: hondaproracing.com
Vrnitev Gajserja po poškodbi

Obe vožnji v razredu MXGP je dobil domačin Antonio Cairoli, ki se je z novimi 50 točkami še utrdil v vodstvu skupnega seštevka.

Nizozemec Jeffrey Herlings je bil drugi s 44 točkami, tretje mesto na dirki je pripadlo Britancu Maxu Anstieju s 36.
Gajser je v prvi vožnji solidno štartal, proti koncu pa začel popuščati, zato je nazadoval na deseto mesto. V drugi vožnji se je na štartu zapletel s švicarskim motokrosistom in zaradi padca dirko začel z zadnjega mesta. Pridobival je mesto za mestom, nato pa večji del druge vožnje vozil na trinajstem mestu. V zadnjem krogu je uspel prehiteti še dva tekmovalca in ciljno črto prečkal enajsti. Z 21 točkami je zadržal skupno peto mesto.

Nastopila sta še dva Slovenca. Peter Irt je bil v obeh vožnjah 23., Jernej Irt pa je v prvi vožnji zasedel 31. mesto, v drugi pa ni nastopil.

Svetovno prvenstvo se bo nadaljevalo že naslednji teden s preizkušnjo v portugalski Aguedi.

1.vožnja: 1. Antonio Cairoli (Ita), 2. Jeffrey Herlings (Niz), 3. Gautier Paulin (Fra), … 10. Tim Gajser, 23. Peter Irt, 31. Jernej Irt (vsi Slo)

2.vožnja: 1. Antonio Cairoli (Ita), 2. Jeffrey Herlings (Niz), … 11. Tim Gajser, 23. Peter Irt (oba Slo)

Skupno na dirki: 1. Antonio Cairoli (Ita) 50 točk, 2. Jeffrey Herling (Niz) 44, 3. Max Anstie (VBR) 36, … 10. Tim Gajser 21, 25. Peter Irt, 32. Jernej Irt