Marc Marquez (št. 93) in Dani Pedrosa (26) sta bila v kraljevskem razredu najhitrejša v kvalifikacijah pred VN Indianapolisa. Foto: Reuters

Za dirkačema Honde se je na tretje mesto uvrstil zmagovalec štirih letošnjih dirk Jorge Lorenzo na yamahi. Valentino Rossi, ki pred deseto dirko sezone vodi v točkovanju svetovnega prvenstva, je imel zgolj osmi izid. A to najbrž zanj ni posebna težava - ko je bil v zadnjih dveh primerih v kvalifikacijah osmi, je na koncu zmagal!

Na zadnjih štirih dirkah za VN Indianapolisa se je dirkač, ki je dobil kvalifikacije, na koncu veselil tudi zmage na dirki. Idealno za branilca nasloa Marqueza, ki je v skupnem seštevku četrti, da začne lov na Rossija ...

Španski uspeh v kvalifikacijah je dopolnil Alex Rins, ki je bil najhitrejši v razredu moto2, medtem ko si je v najšibkejšem razredu moto3 "pole position" privozil Britanec Danny Kent.