Paco Alcacer je Dortmundčanom velike tri točke zagotovil v sodnikovem dodatku. Tudi v prejšnjem krogu v Berlinu je Borussia zmagala v 93. minuti. Foto: EPA

Črno-rumeni imajo pred velikim derbijem prihodnjo soboto ob 18.30 na Allianz Areni dve točki naskoka. Brez Marca Reusa, ki je prvič postal oče, so se dolgo mučili in se izvlekli v zadnjih trenutkih tekme. Bavarci so zelo slabo začeli v Freiburgu, v zadnje pol ure pa so zapravili številne priložnosti. "Bunker" gostiteljev je zdržal in položaj pred derbijem se je za Bayern precej zapletel, saj mora nujno zmagati.

Wolfsburg se je zelo disciplinirano branil na stadionu Westfalen. Napadalec Wout Weghorst je imel celo največjo priložnost prvega polčasa, ko je v 28. minuti zavrtinčil žogo v daljši kot, a se je s parado izkazal Roman Bürki. V drugem polčasu se je zelo poznalo, da manjka Reus, saj pravih idej v napadu Borussie ni bilo.

Velika napaka vratarja Casteelsa
Vse je že kazalo na delitev točk, ko je Paco Alcacer s prostega strela s 17 metrov močno streljal po sredini vrat. Koen Casteels je skušal žogo odbiti, a je to storil zelo nespretno in končala je za njegovim hrbtom. Gostje so morali nato vse moči usmeriti v napad, iz protinapada pa je hitri Jadon Sancho ušel po desni strani in podal pred vrata, kjer je Alcacer z desno nogo postavil končni izid.

Bavarci prespali uvodne četrt ure v Freiburgu
Bayern je imel na najmanjšem igrišču v Bundesligi (v petek so v Freiburgu postavili temeljni kamen za nov moderen stadion) velike težave v uvodne četrt ure. Že po 132 sekundah so gostitelji povedli. Christian Günther je z leve strani poslal predložek pred vrata, kjer je Mats Hummels pozabil na Lucasa Hölerja, ki je z glavo matiral Svena Ulreicha. Manuel Neuer ni bil v kadru zaradi poškodbe mišice na nogi.

Robert Lewandowski je zapravil tri velike priložnosti v zadnje četrt ure. Foto: EPA

Lewandowski mojstrsko izenačil
V 18. minuti je Günther v šprintu neoviran pretekel 40 metrov, kapetan Mike Frantz pa je z desetih metrov že matiral Ulreicha, a je z golove črte odbil Jerome Boateng. Štiri minute zatem branilcem Freiburga ni uspelo izbiti žoge po kotu, strel Joshue Kimmicha je bil blokiran, nato pa je Leon Goretzka podal do Roberta Lewandowskega, ki si je zaustavil žogo in jo mojstrsko zadel v zraku z levico za 1:1.

V drugem polčasu se je pritisk Bavarcev stopnjeval. Freiburg se je v zadnje pol ure le še branil, redko je sploh prišel čez polovico. Blestel je vratar Alexander Schwolow, ki se je še posebej izkazal pri strelu Lewandowskega v 77. minuti.

Goretzka stresel okvir vrat v 93. minuti
Na vrsti so bile še tri minute sodnikovega dodatka. V 91. minuti je James Rodriguez poslal predložek pred vrata, kjer je Lewandowski s treh metrov streljal mimo vrat. Žoge ni najbolje zadel, malce je bila previsoka. V 93. minuti je Goretzka preusmeril predložek z leve strani z glavo v vratnico, odbito žogo pa je Lewandowski poslal čez vrata. Niko Kovač se je lahko le držal za glavo, saj je zdaj zmaga na derbiju nujna, Borussii pa zelo ustreza tudi remi.

Kovač besen po tekmi
"Nisem le razočaran, ampak prav besen. V drugem polčasu smo bili precej boljši, a nam ni uspelo zadeti. Ne bi si smeli dovoliti tako slabega začetka tekme. Po zaostanku se je nato težko pobrati. Nekateri igralci so očitno mislili, da bo šlo kar samo od sebe," je bil razočaran Kovač, ki se zaveda, da mora osvojiti naslov prvaka po izpadu iz Lige prvakov proti Liverpoolu (0:0 in 1:3).

Kampl podal za prvi zadetek Leipziga
Leipzig je na večerni tekmi razbil Hertho s 5:0 in je vse bližje uvrstitvi v Ligo prvakov v prihodnji sezoni. Kevin Kampl se je izkazal z natančno podajo v 17. minuti, ko je poslal žogo prek obrambe Berlinčanov, Emil Forsberg pa je zatresel mrežo. V nadaljevanju je hat-trick dosegel Yussuf Poulsen.