Julian Alvarez in Phil Foden se veselita zmagovitega zadetka na stadionu Etihad. Foto: EPA

Evropski prvaki tri dni po dramatični zmagi nad Sevillo v evropskem superpokalu v Pireju (6:5 po streljanju po 11 m; 1:1 po rednem delu) niso blesteli, a so vseeno osvojili tri točke.

Na stadionu Etihad je odločil Julian Alvarez v 31. minuti. Phil Foden je z desne strani podal do Argentinca, ki je z natančnim strelom poslal žogo v levi zgornji kot. Vratar srak Nick Pope se je žoge dotaknil, a mu je ni uspelo odbiti.

Erling Haaland je bil zelo neučinkovit. Norvežan je zapravil veliko priložnost že štiri minute pred odmorom, nato je bil nenatančen še v 63. minuti, dve minuti zatem pa mu je veselje preprečil Pope, ki je žogo odbil z desno nogo. Gostje so le enkrat streljali v okvir vrat.

Pape Sarr je na začetku drugega polčasa poskrbel za veliko veselje navijačev Tottenhama. Foto: EPA

Velika zmaga Tottenhama po odhodu Kana
Rdeči vragi so doživeli hladno prho v Londonu. Tottenham je tudi po odhodu kapetana angleške reprezentance Harryja Kana navdušil navijače. Že pet minut pred odmorom je imel Tottenham veliko smolo. Najprej je branilec Pedro Porro stresel prečko, v nadaljevanju akcije pa je Luke Shaw spremenil smer žogi, ki pa se je od vratnice odbila nazaj v polje.

V 49. minuti je Pape Sarr z levico zabil žogo pod prečko, potem ko je Dejan Kuluševski z leve strani podal predložek pred vrata, Lisandro Martinez pa je spremenil smer žoge, ki je končala na nogi Senegalca.

Lisandro Martinez (v sredini) je
Lisandro Martinez (v sredini) je "zrežiral" oba zadetka za gostitelje. Foto: EPA

Trener Tottenhama Ange Postecoglou je v 70. minuti v igro poslal Ivana Perišića in Bena Daviesa. Hrvat je sedem minut pred koncem z leve strani poslal žogo pred vrata, Davies jo je slabo zadel, a je zmedel Martineza, ki je zatresel lastno mrežo. Vratar Andre Onana je bil nemočen.

Brighton z visoko zmago zavzel vrh
Nogometaši Brightona so vpisali novo zmago in se zaradi boljše razlike v zadetkih tudi povzpeli na vrh. Wolverhampton je bil nemočen proti izbrancem Roberta De Zerbija (1:4).

Mohamed Salah ni bil natančen z bele točke, a je odbito žogo potisnil v mrežo. Foto: EPA

Brighton je povedel po sijajnem prodoru Kaouruja Mitome v 15. minuti. Obračun pa so nogometaši z južne angleške obale odločili na začetku drugega polčasa. V 46. minuti je povišal Pervis Estupinan, nato pa je v razmiku petih minut med 51. in 55. dva zadetka prispeval Solly March. Častni gol za volkove je po uri igre dosegel Hee-Chan Hwang.

Liverpool z deseterico ugnal Bournemouth
Bournemouth je v Liverpoolu hitro povedel že po treh minutah dvoboja po zaslugi Antoina Semenya. Luis Diaz je v 27. minuti izenačil, slabih deset minut pozneje pa je za 2:1 zadel Mohamed Salah. Egipčan je sicer zapravil enajstmetrovko, a je v mrežo pospravil odbitek. Kljub izključitvi Alexisa Mac Allisterja je zmago Liverpoolčanom v 62. minuti zagotovil Diogo Jota.

Arsenal z deseterico do zmage
Nogometaši Crystal Palacea so na zadnji tekmi 2. kroga izgubili prti Arsenalu z 0.1. Edini gol na Selhurstt Parku je v 53. minuti z enajstmetrovke dosegel Martin Odegaard. Vratar Sam Johnstone je v podrl Eddieja Nketiaha in sodnik David Coote je pokazal na belo točko.

V 67. minuti si je Takehiro Tomijasu prislužil še drugi rumeni karton, a so topničarji tudi z igralcem manj zdržali do konca.

Arsenal ima tako po dveh krogih dve zmagi. Zaradi boljše razlike med doseženimi in prejetimi zadetki po dveh visokih zmagah vrh zaseda Brighton, drugi je Manchester City.